POLECAMY

Nerwowe tiki u dziecka?

napisał/a: jovanka15, 2007-02-20 20:51
Witam wszystkich. Może ktoś zetknął się już z podobnym problemem i będzie mógł coś poradzić? Otóż u synka mojej siostry, obecnie już 10-latka, zaobserwowałam pewien powtarzający się tik, odruch, nie wiem jak to fachowo nazwać. Bezwolnie, co jakiś czas macha rączkami. Zupełnie tego nie kontroluje, zdarza mu się to zarówno przy oglądaniu telewizji jak i stanach emocjonalnego zaangażowania. W taki właśnie sposób zawsze reaguje na czekające go np. niespodzianki, prezenty itp. Trwa to kilkanaście sekund, ale dziennie zdarza się to naprawdę wiele razy. Przy okazji muszę nadmienić, że chłopczyk chodzi "na palcach", co raczej też nie jest normalne.
Taki stan trwa już dłuższy czas, moja siostra niestety nie widzi w tym żadnego problemu i nigdzie tego nie konsultowała. Proszę o poradę. Czy to jest jakieś zaburzenie emocjonalne? Jak to leczyć? I u jakiego specjalisty?
napisał/a: mamamartysi, 2007-02-21 11:07
Moim zdaniem to tiki. Pani siostra powinna powiedziec o tym swojemu lekarzowi, ktory prawdopodobnie skieruje do neurologa, a potem pewnie wizyta u psychologa. Ja bym tego nie bagatelizowala, bo moze sie to przerodzic w powazny zespol tikow, zycze zdrowka...
aha - moze to byc spowodowane niedoborem magzezu - mozna podac magnez, ale mysle ze warto zapytac lekarza