POLECAMY

Naturalne Mydło

Kastylia
napisał/a: Kastylia , 2012-12-16 16:05
Mam do odsprzedania kilkadziesiąt kostek/bloków Mydła Kastylijskiego, czystego (można je też utożsamiać z mydłem z Nablusu). Jest to mydło wykonane w całości z Oliwy z Oliwek z pierwszego tłoczenia (Extra Virgin). PH mydła wynosi 7-8. Nadaje się do mycia ciała i włosów. Mydło ma naturalną, wysoką zawartość Gliceryny, dzięki czemu utrzymuje skórę w naturalnym, nawilżonym i elastycznym stanie. W czasie produkcji przemysłowej Glicerynę z mydła eliminuje się i sprzedaje wraz z innymi produktami, dostępne mydła z Gliceryną mają natomiast dodaną tylko niewielką ilość tej substancji. Mydło Kastylijskie pozwala skórze naturalnie się rozwijać i odbudowywać, nie hamuje podziału komórek, posiada w swoim składzie sole sodowe naturalnych kwasów tłuszczowych zawartych w Oliwie z Oliwek, zarówno nasyconych, jak i nienasyconych oraz naturalną pochodzącą z Oliwy z Oliwek Witaminę E. Można myć nim ręce i ciało wielokrotnie pod rząd bez narażenia na wysuszenia skóry i uczucie pieczenia, co nie jest możliwe w przypadku zwykłego mydła.
Mydło zawiera w sobie tylko naturalne mydło z Oliwy z Oliwek i Glicerynę, nie zawiera żadnych innych substancji chemicznych obecnych w każdym zwykłym mydle, również płynnym, takich jak:
Tetrasodium Etidronate, Tetrasodium EDTA – są to związki azotowe związujące metale, pozbawiają skórę naturalnych jonów niezbędnych do podziału komórek i odnowy skóry, skóra przez to jest cieńsza, bardziej podatna na uszkodzenia i penetrację przez patogeny, w przypadku rozpoczęcia używania naturalnego mydła, skóra w ciągu kilkunastu dni odbudowuje swoją grubość, T.E. i T.EDTA przenikają też do organizmu, w wielu źródłach określane są jako rakotwórcze w stopniu średnim, są dodawane do powszechnie używanych mydeł w celu zmiękczenia wody, zwiększenia pienienia i powstrzymania rozwoju bakterii, które rozwijają się w mydłach robionych z tłuszczu zwierzęcego, zawierają również rakotwórcze dioksyny, które są pozostałością po procesie produkcji, podrażniają skórę, oczy, spojówki, błony śluzowe, nie wolno ich stosować bezwzględnie w okresie laktacji i ciąży, zawierają je wszystkie mydła, szampony i żele do mycia.
Dwutlenek Tytanu – jest to związek używany w farbach olejnych i przemyśle, wybiela mydło, zostaje na skórze po umyciu i spłukaniu, na słońcu rozkłada się na wolne rodniki tytanowe i tlenowe działające silnie rakotwórczo zarówno na skórę, jak i po przeniknięciu na cały organizm, zawiera go większość mydeł, past do zębów i kremów do opalania.
SLS i SLES – są to siarkowe detergenty, działające parząco na skórę, wchłaniane przez organizm, powodują raka wątroby, zawierają je wszystkie kostki myjące, wszystkie szampony i żele pod prysznic, zaburzają wydzielanie łoju i potu, przyczyniają się do powstawania guzków zapalnych, cyst, podrażniają oczy, spojówki, przy częstym używaniu podrażniają układ nerwowy, odpornościowy i nawet oddechowy, obniżają poziom estrogenów i mogą wzmacniać objawy uboczne menopauzy u kobiet, powodują osłabienie włosów, ich łamliwość, a nawet doprowadzają do ich wypadania. Szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób chorych na nowotwory, uszkadzają osłonki włosów powodując łamliwość i rozdwajanie włosów, mogą być zanieczyszczone rakotwórczymi dioksanami, SLS i SLES są mutagenami uszkadzającymi materiał genetyczny.
Wymienione są tu tylko trzy podstawowe szkodliwe składniki w mydłach, szamponach i żelach. Jest ich o wiele więcej. Dodać do nich należy wszystkie substancje zapachowe i barwniki, mała ich część jest obojętna dla zdrowia. Polecam sprawdzanie składu i lekturę na temat poszczególnych związków. Im bardziej skomplikowana kostka myjąca, mydło, szampon, żel tym mniej są one bezpiecznie. Dodatkowym problemem jest sam materiał mydlany, w zwykłych mydłach, jest to zmydlony łój zwierzęcy, który zatyka pory, zawiera też toksyny, zwierzęta odkładają bowiem w tłuszczu wszelkie zmetabolizowane leki i trucizny, te których nie mogą zwykłą drogą wydalić z organizmu. Tłuszcz ten pochodzi też często ze zwierząt padłych, leczonych oraz uśpionych truciznami.
Proponowane Mydło Kastylijskie ma kolor oliwkowy, po kilkukrotnym użyciu bieleje i twardnieje, wolne kwasy tłuszczowe z Oliwy ulegają uwodornieniu, zachodzi też w nich dalsza reakcja zmydlania, zapach mydła zmienia się z oliwkowego na lekko mydlany, kwiatowy. Mydło to robi to co powinno, czyli myje, nie pozostawiając na skórze ani w organizmie żadnej substancji chemicznej poza warstwą ochronną gliceryny. Glicerynę w mydle można zauważyć, po włożeniu go do wody na powierzchni mydła pojawia się cienka warstwa bezbarwnej substancji nawilżającej. Mydło ma w sobie dwie fazy, miękką, bardziej zieloną i twardą białą, pierwsza ma dużo witaminy E i nieutwardzonych kwasów z Oliwy, druga zawiera więcej czystego mydła. W trakcie użytku procent fazy zielonej zmienia się na korzyść procentu fazy białej.
Mydło Kastylijskie jest dobre do mycia gąbką oraz świetnie sprawdza się podczas bezpośredniego mycia ciała, zarówno pod prysznicem, jak i w wannie, jest dobre do przygotowania kąpieli mydlanej poprzez moczenie go przez jakiś czas w wodzie. Jest dobre do mycia włosów, dobrze oczyszcza nie pozostawia na włosach zbędnych substancji typu silikony, które mają nabłyszczać włosy i ułatwiać rozczesywanie, nie hamuje wzrostu włosów i podziału komórek skóry, włosy są gęstsze i rosną szybciej, oddychają (należy pamiętać o spłukaniu włosów po umyciu substancją o kwaśnym odczynie, roztwór octu, kwasu cytrynowego, aby usunąć osadu z soli z twardej wody). Dobrze leczy łupież i inne problemy skóry.
Mydło wyrabiane z Oliwy z Oliwek pochodzi z Bliskiego Wschodu i ma kilka tysięcy lat tradycji. Jest to mydło z czasów Jezusa. Myła się nim też Królowa Kleopatra. Mydłami z Oliwy z Oliwek, jeśli są wykonane poprawnie są też: Mydło z Nablusu, Mydło z Aleppo i Mydło Marsylskie. Są to najlepsze mydła na świecie.
Mydło jest w regularnych kostkach o różnych kształtach. Dostępne są kostki o masach: 110, 126, 129, 178, 210, 230, 241, 267, 277, 281, 284, 289, 293, 305, 309, 322, 358, 381, 383, 396, 396, 429, 433, 435, 442, 483, 485, 536, 683 gramów. Ostatnia kostka to kostka zbiorcza z mydełkami o fazie tylko białej i zapachu bardziej oliwnym. Mydła starczają na dłużej niż mydła zwykłe, zużywają się wolniej ze względu na swoją zwartą strukturę. Kostka o masie 100 gramów równa masie przeciętnego mydła zwykłego starcza na miesiąc, lub dłużej. Mydło nie ma określonej daty przydatności do użytku. Nie psuje się. Z czasem dojrzewa i bardziej się utwardza. Na wszelki wypadek trzeba jednak kontrolować jego stan. Nie należy go też zostawiać na mokrej powierzchni, lub w mokrej mydelniczce. Mydło po każdym użyciu powinno móc wyschnąć. Cena Mydła jest pochodną ceny Oliwy w Oliwek Extra Virgin oraz kosztów wytworzenia. Za każde 100 gramów wynosi 20 zł. Jest to 80% średniej ceny takiego typu mydła z mydlarniach w Polsce. Jednak trudno jest kupić takie mydło bez dodatku żadnych substancji chemicznych. Dochodzą też standardowe koszty przesyłki pocztowej. Proszę o kontakt na mail: [email]mydla.kastylijskie.i.inne@gmail.com[/email]. Po ustaleniu szczegółów mydła zostaną wysłane. W najbliższym czasie również mydła rzepakowe, świetne do włosów oraz mydła z innych olei naturalnych. Sprawdzaj stronę: [url]https://*****.google.com/site/mydlakastylijskieiinneweb/[/url].
Mydło to nie jest wprowadzone do obrotu. Odkupując je musisz samodzielnie ocenić jego przydatność do twoich potrzeb oraz używać go w sposób bezpieczny. Odkupujesz je i używasz go na własną odpowiedzialność. Mydło posiada następujący skład chemiczny: Sodium Olivate, Aqua, Glycerin, Tokoferol (Vitaminum E).