POLECAMY

nadwrażliwe jelito

napisał/a: value, 2010-07-01 23:23
Witam, piszę bo już nie wiem co robić. Wielu lekarzy stwierdziło u mnie zespół nadwrażliwego jelita. Piję specjalne herbatki, biorę tabletki - na uspokojenie - wg lekarzy trzeba, mimo, że te tabletki źle na mnie wpływają bo uważam się i tak za spokojną osobę, oraz Duspatalin retard i helcid . Stosuję dietę wg broszur otrzymanych od lekarzy. Stosuję bardzo ścisłą dietę i to od dłuższego czasu. Tylko czemu to nic nie pomaga? Biorę to wszystko od roku, gdzieś ze 3 miesiące ostatnio okropnie boli mnie brzuch, poniżej pępka, to jest okropne, jakby mi w brzuchu łaziło stado węży no i czuć to, bo brzuch mi tak faluje na dole, łączy się z tym okropny ból. Czasami z tego bólu wymiotuję. Do tego zaparcia. Co mam robić? Zmienić leki? każdy lekarz mi radził to samo, a nie pomaga:(
napisał/a: image1986, 2010-07-02 10:15
Witaj

Pomyślałam sobie że może coś w diecie jest nie tak, lekarze też stwierdzili u mnie nadwrażliwe jelito (przewlekłe) diety nie stosuje zresztą ja bardzo mało jem i mam na przemian zaparcia i biegunkę. Jak sobie radzę na zaparcia dużo ruchu jest lato to aż chce się wyjść na dwór i siemie lniane a na biegunki stoperan ale do rzeczy może w diecie masz składnik który nie toleruje twój organizm. Ja na przykład w diecie na zaparcia mam cytrusy a ja nie mogę jeść pomarańczy bo jak zjem to za dwie godziny ląduje na pogotowiu i umieram z bólu brzucha, przeanalizuj dietę i zobacz kiedy cię boli brzuch może po jakimś konkretnym produkcie (zaznaczę że kiedyś za małego jadłam pomarańcze i nic mi po nich nie dolegało)

pozdrawiam i życzę zdrowia
napisał/a: Grystan, 2010-07-02 23:33
A czy była robiona endoskopia bądź inne badania? Ból w okolicy pępka i podbrzuszu może być związany również ze zmianami zapalnymi jelit, a także ich niedrożnością bądź niedokrwieniem. Jednak prawdę mówiąc objawy pasują jednak najbardziej do zespołu jelita drażliwego.
napisał/a: value, 2010-07-03 20:37
Były tylko robione badania z krwi i kału, no i moczu. I nic nie wykryto, dlatego lekarze dają mi tabletki ciągle. Czy na takim badaniu coś wyjdzie z tymi wrażliwymi jelitami? Lekarze nawet nie proponowali endoskopii.
napisał/a: Grystan, 2010-07-03 23:18
Badanie takie nie wykaże zespołu jelita wrażliwego, ale ewentualnie pozwoli wykluczyć inne możliwe choroby związane z podobnymi objawami.
napisał/a: image1986, 2010-07-07 10:21
Lekarze ci nie proponowali endoskopii bo jest nie potrzebna jak już to kolonoskopia (to samo co endo tylko z drugiej strony) a jeszcze wcześniej usg jamy brzysznej.
napisał/a: swat89, 2010-07-07 11:06
Przyłącze sie do odpowiedzi, endoskopie należy zrobić , jeżeli jest tak złe. Ja przestałem jeść pieczywo i makaron, jest dużo lepiej. Jem dużo bananów 5-8 dziennie chociaż nigdy specjalnie ich nie lubiłem, ale podobno pomagają w regeneracji jelit.Żadnych cytrusów, nawet sok czasem Wieloowocowy szkodzi . Kawa tylko biała po śniadaniu.Chleb tylko ryżowy i kukurydziany, ryż , kasza gryczana... Reszta jak mięso białe i czerwone , wędliny jem nie przeszkadza , też smarze czasem tylko nie panieruje. Jak mocno boli brzuch polecam Coce-cole do szklanki, odgazować łyżeczka i wypić duszkiem, mi pomagało , choć nie jestem fanem Coca- coli.Nie mam wzdęć i przelewania w brzuchy. ja myślę jeżeli badania ok, to coś z dietą nie tak, popracuj nad nią i powinno być lepiej .Tylko potrzeba trochę czasu, parę tygodni i powinno się poprawić. A jeżeli objawy nie ustępują należy zgłaszać to lekarzowi za każdym razem