POLECAMY

Nadciśnienie - prestarium

napisał/a: RenataMaria64 , 2009-04-26 12:35
Mam pytanie apropos nadciśnienia a bardziej nawet stosowania leku pod nazwą PRESTARIUM..jakiś czas temu lekarz przypisał mi ten lek łącznie z lokrenem..wg rozpiski doktora miałam zażywać prestarium 1 całą (5 mg) rano i lokren 1/2 rano ..potem kiedy puls będzie powyżej 75 to w południe jeszcze 1/2 lokrenu,,jeśli ciśnienie unormuje się do 140/90 to mam zażywać PRESTARIUM 1 (5 mg) rano i 1 (5 mg) wieczorem..dodam że przez jakiś czas tak właśnie postępowałam..ale ponieważ ciśnienie moje i tak "skakało" ponad możliwą normę (a bywało i 212/134) to zdenerwowałam się i udałam się ponownie do lekarza..opisując sytuację..lekarz przypisał mi leki uspokajające (saddam)..które mam równocześnie zażywać...(dodam nie skusił się żeby zrobić jakiekolwiek badania..nad szukaniem przyczyn skoków ciśnienia), być może jest to uwarunkwoane genetycznie (tata też mam problemy)..i w tym momencie przyznam się że postąpiłam NAJMNIEJ ROZSĄDNIE mam tego świadomość..odrzuciłam tabletki(miałam też wrażenie że od ich zażywania tyję) i zaczęlam stosowac (syrop BRACI BONIFRATRÓW z łodzi..na średnei i wysokie ciśnienie)ale i to niestety nie pomogło..wróciłam więc do stosowania tabletek ALE SAMEGO PRESTARIUM..(1 rano 1 wieczorem)i cisneinie jakby jest OK nobo 140/92 puls 84..ale wątpliwośc moją budzi zapis który przeczytałam na ulotce od prestarium że należy zazywać raz dziennie...no i ze zachodzic może niebezpieczna reakacja w połaczeniu z lekami (no wlasnie i teraz nie wiem czy nawet już aspirynka moze miec negatywny skutek)..jestem wielkim sceptykiem jesli chodzi o odwiedzanie gabinetów lekarskich..bowiem po moim ostatnim zaangażowaniu i poważnym podejściu do mojego NADCISNIENIA..i potraktowaniu przez lekarza..który przypisuje mi tylko leki uspokajające..nie wiem czy nie popelniam błędu stosując jednak JEGO TERAPIĘ tzn. 2xdziennie prestarium..jesli ma liczyć się efekt to jest OK..ale czy nie będą jakieś skutki uboczne...
napisał/a: dimedicus , 2009-04-26 13:13
Lekarz może zalecić takie stosowanie leku w zależności dawka może być zwiększona i stosowanie nie powinno być przerywane(nie będzie wówczas prawidłowego działania)Skutki uboczne są niewielki więc nie ma problemu przy stosowaniu.
napisał/a: RenataMaria64 , 2009-04-26 13:49
Dziękuję ponownie za reakcję..miałam obawy po przeczytaniu zapisu który ewidentnie wskazywał że należy zażywać 1 raz dziennie (oczywiscie dawkę przypisaną przez lekarza)..ale skoro tak twierdzi mój "internetowy lekarz" więc będę dalej stosowała..chociaż badanka jakieś jak sądzę byłyby wskazane w poszukiwaniu przyczyn??ale..
napisał/a: dimedicus , 2009-04-26 16:40
Należy wykonać EKG,USG brzucha i serca,USG Dopplera tętnic szyjnych,RTG klatki piersiowej,Badanie dna oka,badanie krwi (morfologia)badanie moczu