POLECAMY

lek przeciwbólowy po chirurgicznym usunięciu ósemki

napisał/a: Seline, 2011-09-19 20:35
Witam..
Dzisiaj rano miałam usuniętą ósemkę, która była położona bardzo wysoko i w ogóle nie wykłuta. Lekarz się wymęczył, ja także.. Już niecałą godzinę po zabiegu znieczulenie prawie zeszło i ból był nie do zniesienia. Lekarz przepisał mi antybiotyk Dalacin C (3x1) i przeciwbólowy mefacit (2x1). Wcześniej jak miałam usuwane 3 pozostałe ósemki to jadłam 2x dziennie po tabletce 50mg ketonal i ledwo dawałam radę wytrzymać odstęp między tabletkami, jak jedna przestała działać. Natomiast mefacit jak dla mnie jest trochę za słaby- zaczyna działać po dłuższej chwili i działa jakieś 4-4,5h, ale i tak czuje średni ból.. Stąd moje pytanie: czy mogłabym do tych 2 tabletek jeść jedną ketonalu (50mg)?
napisał/a: Witold Brzyski, 2011-09-22 00:33
http://www.lady.pl/el/leki.php3?lek=2608 to ketonalu, a to o mefacicie http://www.lady.pl/el/leki.php3?lek=1371
Myślę, że lepiej nie łączyć ale zdecydować się na jeden z nich. Może i będzie to działać ale lepiej nie eksperymentować na własnym żołądku, ani jeden ani drugi nie jest cukierkiem dla dzieci. Można nieźle namieszać jak ktoś ma np. wrzody. Najlepiej jakby się udało skontaktować z lekarzem i umówić na kontrole. Może mógłby jeszcze jakoś ulżyć. Sprawdzić czy się dobrze skrzep robi. Życzę powodzenia i cierpliwości
napisał/a: Seline, 2011-09-22 07:10
Byłam następnego dnia na kontroli i lekarz pozwolił brać dodatkową tabletkę mefacitu, więc jakoś przeżyłam. Ale dziękuję za odpowiedź;)