KRWAWIENIE PRZY ANTYKONCEPCJI

napisał/a: farfalla88 , 2009-06-02 19:19
Nie wiem co się ze mną dzieje ostatnio. Od pół roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Yasminelle nigdy nie zdarzył mi się taki problem jak teraz. Od wczoraj mam coraz większe krwawienie z pochwy. Nie jest to miesiączka. Przedwczoraj i wczoraj spóźniłam się z przyjęciem pigułki jedynie godzinę. Na początku było to lekkie plamienie, ale teraz zamieniło się w to w pewien stan krwotoczny. Jutro mam do przyjęcia ostatnią tabletkę z opakowania i zrobię tydzień przerwy. I to właśnie może być mylne, bo do ginekologa jestem zapisana na piątek i mogę w tedy mieć miesiączkę. Wydzielina którą mam jest zwyczajną krwią zmieszaną upławami o kolorze jasnoczerwonym - na początku był lekko przeźroczysty - teraz krwisty. Mogę zapewnić że o każdej tabletce pamiętałam. Było jedynie niewielkie opóźnienie. Oprócz krwawienia mam jeszcze pewne inne objawy: bóle brzucha, ogólne poczucie osłabienia, podwyższoną temperaturę ciała oraz uczucie zimna i zmęczenia.
Zaznaczam też, że krwawienie jest teraz naprawdę duże. Ból nie przypomina miesiączkowego. Czy jest możliwość, że może byłam w ciąży i poroniłam? Wiem, że zdarzają się sytuacje gdy kobiety zachodzą w ciążę w trakcie przyjmowania antykoncepcji. Jaka może być przyczyna krwawienia i złego samopoczucia?
napisał/a: farfalla88 , 2009-06-03 11:23
Czy nikt nie może mi pomóc? Sama pracuję na ginekologii jako sekretarka medyczna w Olsztynie. Jestem tam na stażu. Ale wstydzę się zapytać swojego pracodawcy. Jest to krępujące. Nie chcę badać się u niego więc muszę poczekać do piątku. Chociaż jakieś podpowiedzi co to może być. Krwawienie utrzymuje się nadal. Dzisiaj założyłam już trzecią podpaskę a jest dopiero 11:30. W nocy miałam krwotok - plamy na prześcieradle. Czy iść dziś po pracy na pogotowie? Czy lepiej poczekać do piątku na wizytę u ginekologa. Z pracy dzisiaj się nie urwę. Mogę jedynie pytać o poradę lekarza u którego pracuję. Ale bez badania zapewne on też nic nie stwierdzi. A w swojej pracy badać się nie chcę :/
napisał/a: hanca84 , 2009-06-03 12:06
Zastanów się co ważniejsze: zdrowie czy wstyd. Musisz sie udać do lekarza. Krwotok to poważna sprawa. A nikt Ci nie radzi, bo nic chyba w tej sytuacji nie mozna poradzić, poza wizytą u ginekologa.
napisał/a: farfalla88 , 2009-06-03 16:29
Byłam teraz u swojego pracodawcy. Trochę głupio się z tym czuję ale już wiem.
Okazuje się że krwawienie jest typowo miesiączkowe - tylko, że wcześniej dostałam miesiączkę dlatego, że moje tabletki antykoncepcyjne zawierają niską dawkę hormonów i może to lekko zaburzać cykl miesiączkowy. Temperatura jest wynikiem przemęczenia i lekkiego przeziębienia. Więc już się nie niepokoję.
Lekarz tylko zaniepokoił mnie tym, że mam podejrzenie nadżerki.
Dzięki za odpowiedź. Już jestem spokojna :)
napisał/a: Sumiru , 2009-06-09 20:33
Witam,
Mam podobny problem do tego, który przedstawiła koleżanka wyżej.
Otóż od sierpnia zeszłego roku zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne, ponieważ moje miesiączki były bardzo obfite (nawet do 8-9 podpasek tych największych w ciągu dnia) i bardzo bolesne (zdarzało się, że z bólu po prostu mdlałam). Pierwsze tabletki jakie przepisała mi pani doktor to były Novinette (nie jestem pewna czy dobrze napisałam). Wszystko było ok ale jakoś na koniec lutego miałam jeszcze w opakowaniu chyba 10 tabletek i dostałam tak jakby okres. Krwawienie nie było duże ale nie wiedziałam co robić i odstawiłam tabletki, zapisałam się do lekarza.
Pani doktor stwierdziła, że coś takiego jest normalne i źle zrobiłam odstawiając tabletki i powiedziała, że innych mi nie przepisze. Nie chciałam wracać do tych omdleń, bo po tych tabletkach na prawdę mi się poprawiło i wszystko było ok, więc ją poprosiłam o jakieś inne.
Przepisała mi Yasminelle ale zaznaczyła, że każde tabletki działają tak samo, więc następnych mi nie da.
Jestem właśnie przy trzecim opakowaniu tych tabletek i w ubiegły piątek, kiedy jeszcze miałam 7 tabletek do końca znowu zaczęłam krwawić. Najpierw trochę, a teraz już jest sporo tego. Krew jest taka ciemna, wręcz brązowa z jakimiś niewielkimi skrzepami. Tym razem nie odstawiłam tabletek pamietając o radzie pani doktor ale nie wiem co robić? Iść do lekarza czy nadal przyjmowac te tabletki (mam jeszcze 3 opakowania w domu)?
Ja słyszałam, że tego typu leki trzeba dobierać indywidualnie, lekarz mówi, że wszystkie sa takie same tylko różnią się ceną?
Proszę o jakąś radę, bo te krwawienia mnie bardzo niepokoją.
napisał/a: Madonna , 2009-06-22 10:55
Podczas brania Yasminelle nie masz ani miesiączek, ani cyklu.
Jeśli gin stwierdził, że to miesiączka, to znaczy, że anty nie zahamowały owulacji.
Wszystkie rodzaje anty hormonalnej mają taką samą zasadę działania, ale różnią się proporcjami obu sztucznych hormonów, estrogenu i gestagenu.
napisał/a: farfalla88 , 2009-08-26 23:26
Madonna mówisz głupoty. Pracuję na ginekologi i doskonale wiem że przy tabletkach z niską ilością hormonów takich jak Yasminelle Novinette, Yaz, czy Yasmin może pojawiać się krwawienie miesiączkowe. Tabletki nadal chronią w pełni przed ciążą, hamują owulację, ale nie regulują tak mocno cyklu miesięcznego jak robią to inne tabletki z większą ilością hormonów jak: Microgyon21, Cilest, Mercilon. Dlatego krwawienie typu miesiączkowego może się pojawiać sporadycznie o ile nie jest częściej niż dwa razy w miesiącu i nie ma oprócz tego innych niepokojących objawów. Ja miałam gorączkę i silny nocny krwotok, dlatego mnie to tak zaniepokoiło. Jednak lekarz miał rację, że krawienie było z powodu przemęczenia i zbliżającej się choroby (potem leżałam w domu na antybiotyku).
napisał/a: jaguana84 , 2009-08-27 06:42
przeciez ona nie napisala ze sie wstydzi isc do ginekologa , napisala ze idzie w piatek, a skoro autorka pracuje na ginekologii i tu szuka pomocy- to mnie dziwi. osobiscie odstawilabym talteki, gdy ja zazywalam tabletki antykoncepcyjne i zaczela strasznie bolec mnie glowa - lekarz kazal odstawiac i za jakis czas znow sprobowac brac- ale wole gumki niz tabletki, za duzo zlego przy nich. Przeczytaj ulotke czy tam czasem nie pisze ze w takich przyapdkach trzeba tabletki odstawic.
napisał/a: Madonna , 2009-08-27 10:07
Farfalla, wiesz w ogóle co to jest miesiączka i krwawienie z odstawienia?
napisał/a: farfalla88 , 2009-08-28 15:29
Ale tu nikt nie mówi o krwawieniu po odstawieniu tabletek, ale o krwawieniu w trakcie ich przyjmowania.
napisał/a: jaguana84 , 2009-08-28 17:34
ja jak tylko mialam jakis niepokajacy objaw ( starszny bol glowy) odstawilam tabletki, tak tez pozniej doradzil lekarz, a powiedzial ze pozniej po przerwie znow moge do nich wrocic. moze daj odpoczac organizmowi od tyhch lekow
napisał/a: Pluchcia , 2010-02-10 19:16
Witam. Ja mam taki problem. Otoz tabletki Yasminelle przyjmuje 11 miesiecy i wystapilo u mnie krwawienie miedzy miesiaczkami. nigdy nie ominelam zadnej tabletki. w tej chwili jestem za granica i nie moge spytac sie mojego lekarza co moze byc tego przyczyna. Wie ktos z was jak to mozna wytlumaczyc?