POLECAMY

krótkowzroczność

napisał/a: MadziUlqa, 2007-10-07 00:17
mam pytanie dotyczące krótkowzroczności... nosze okulary od 5 lat z przerwa kilkumiesieczną, najpierw nosiłam -0,5 i -0,5 a właściwie nie nosiłam.. miałam przerwe... i musiałam zakupić nowe, tylko że tym razem już -2,5 i -2,5... nosze je już jakieś 3 lata, i zastanawiam się nad kupnem soczewek.. tylko mam pytanie.. czy ja muszę nosić okulary cały czas czy tylko do czytania np..? Bardzo się do nich przyzwyczaiłam i nie wyobrażam sobie bez nich życia.. widzę fatalnie, ale być może już trochę lepiej niż rok temu.. itu pada kolejne pytanie czy krótkowzroczność jest wyleczalna? czy już do końca życia będę musiała nosić okulary/soczewki? jeśli nie to jak długo jeszcze?

pozdrawiam:)
napisał/a: damian-gda, 2007-10-12 16:59
Obecna technologia pozawala na laserowe skorygowanie wady wzroku bodajze do -3 dioptri. Co prawda jest ona kosztowna (najlepsza metoda - LASIK - mozna zabulic nawet 2 tysiace/oko), ale dzieki niej mozna miec prawie idelany wzrok (prawie - czasem wade da sie skorygowac tylko do -0.5 dioptri). Przed taka korekta potzrebny jest szereg badan, ktore sa wliczone w cene calej korekty. nalezy barc pod uwage ze nie KAZDY moze byc poddany takiej korekcie (po to glownie sa te badania). Podobno moj kolega ostatnio sbie to zrobil i ma wzrok super (wada 0) i niby palcil tylko 400 zloych za wszystko (mowil ze to niby zalezy od oczu; niestety ja sie nigdzie z takim czyms nie spotkalem, oprucz w jego wypadku, wiec mysle, ze cos kreci ;)). Jedyny warunek: aby posiadac idealny/prawie idealny wzrok do prawie oonca zycia (wiadomo ze i tak z wiekiem wzrok sie pogarsza) trzeba miec ukonczone 21 lat, gdyz wtedy rogowka oka przestaje rosnac (mozna robic wczesniej, ale u osob, ktore maja genetycznie zapisane pogarszanie widzenia, wrok po korekcie bedzie super, ale bedzie sie pogaraszal i po kilki miesiacach/latach powroci do swojej wady). Sam jestem krotkowidzem i obecnie zbieram pieniadze na ten zabieg. Okulary nosilem, teraz mialem przerwe i tak jak u ciebie pogorszylo mi sie do ok -2.5 (tak na "oko" ;D). W lsitopadzie znow zakladam okulary, ale w przyszlosci ... LASIK :D!
napisał/a: alexx1, 2007-11-07 15:07
po laseroej korekcji wzroku wzrok się nie pogarsza. W klinice w której miałam zabieg wykonuje się korekę wzroku do -12 i +5 o ile oko po badaniach nada sie do zabiegu.