POLECAMY

KOREKCJA LASEROWA

napisał/a: booxy , 2016-02-03 16:19
i jak wygląda badanie kontrolne na to czy się kwalifikujemy na laserową korekcje ?
Czy takie badanie kontrolne można zrobić przed pracą czy raczej tego dnia potrzebny jest dzień wolnego ?
napisał/a: evela-bela87 , 2016-02-04 13:25
Zalecają miesiąc od zabiegu wstrzymać się od siłowni i innych aktywności sportowych. Myślę, że dotyczy to również pracy jaką masz... Ale najlepiej zadzwoń do kliniki i dopytaj, bo nie chce w błąd wprowadzić:) jeśli badania chodzi to trwa to około 2-3 godzin, musisz je zrobić w klinice gdzie zabieg planujesz (nie u okulisty sowjego), bo to są inne badania. Co ważne zakrapiają oczy takimi kroplami do rozszerzania źrenic, więc sam raczej się nie wybieraj.... Te krople mnie trzymały przez cały dzień, więc znowu raczej praca w tym samym dniu nie bardzo, światło mocno razi po nich. Same te badania to tak (nie pamiętam szczegółowo, bo to już trochę czasu miałam), ale było to: badanie komputerowe (jak u okulisty), w tym badają ciśnienie (taki mocny podmuch w oko), badają normalnie z tablicą do czytania, badają pole widzenia, no i w gabinecie już lekarka patrzy pod mikroskopem w oko, w takim urządzeniu (jak badanie komputerowe) też bada i grubość rogówki (tu oko jest znieczulone i dotyka czymś w gałkę oczną). I te badania powtarzają jeszcze po tych kroplach na źrenice :)
napisał/a: dixit123 , 2016-07-18 12:32
Osobiście polecam ortokorekcje. To naprawdę skuteczna metoda na poprawienie niewielkich wad wzroku i co, najważniejsze, możemy ją przerwać w każdym momencie, nawet jak nie będzie nam ona odpowiadała. A jeśli ktoś jest zainteresowany dobrym okulistą z Gliwic to przy okazji polecam: http://pryzmat-okulistyka.pl/laserowa-korekcja-wad-wzroku/
napisał/a: Babydream , 2016-09-13 17:04
co do korekcji laserowej wzroku to wiem ,ze na pewno na taki zabieg moga się zdecydowac raczej pacjenci , którzy maja krótkowzroczność , mój brat miał własnie taki problem i zdecydował sie wkońcu na zabieg Lentivu w klinice Optegra . Najpierw ocywiście przechodzisz badania kwalifikacyjne do zabiegu . A co do tego czy jest bezpieczny to na 1000% jest , i wiem ,ze jako jedyny jest bezbolesny , a do normalnego życia wracasz już następnego dnia ;)
napisał/a: Siatkareczka , 2016-10-14 11:09
dla mnie laserowa korekta wzroku to jedyne rozsądne rozwiązanie, mam problemy ze wzrokiem i zamierzam poddać się tej metodzie, szukam najlepszego specjalisty bo wzrok to tak delikatny narząd, że nie mogę pozwolic sobie na zabieg pod opieką przypadkowego lekarza, to dla mnie zbyt ważna kwestia.
napisał/a: monika50 , 2017-03-30 22:53
Ja jestem świeżo po korekcji, zabieg miałam w gdańskim ArtLife. Polecam ogromnie! Miałam SBK LASIK, nic nie boli, po zabiegu pewien dyskomfort jest, ale szybko mija. Widzę mega wyraźnie, nigdy tak nie widziałam, no chyba że w szkłach. :)))
napisał/a: Lalunka , 2017-06-29 22:55
grodzki napisal(a):dla mnie laserowa korekta wzroku to jedyne rozsądne rozwiązanie, mam problemy ze wzrokiem i zamierzam poddać się tej metodzie, szukam najlepszego specjalisty bo wzrok to tak delikatny narząd, że nie mogę pozwolic sobie na zabieg pod opieką przypadkowego lekarza, to dla mnie zbyt ważna kwestia.


Cześć,
nie zrozum mnie źle, laserowa korekcja wzorku to oczywiście operacja, jednak jest bardzo powszechna i przez to jej ryzyko jest bardzo zminimalizowane. Nie chcę użyć sformułowania, że to zabieg rutynowy ale do niektórych to określenie najlepiej trafia :)

Nie obawiaj się, poszukać specjalisty z rekomendacjami w swojej okolicy. Nie wiem skąd jesteś. Ja mogę polecić dr. Ćwirko. Pozdrawiam!