KOREKCJA LASEROWA

napisał/a: marododa 2013-04-03 12:46
a nie lepiej zamiast korygowac rogówke zafundowac sobie nową soczewke i skorygowac sobie wzrok bez uzycia lasera?

ciekaw jestem czy ten laser nie spustoszy siatkówki oka
napisał/a: iwa29 2013-04-04 19:30
łukaszDM bardzo mi przykro ale chyba nikogo nie przekonasz, że nie reklamujesz tej kliniki..

Marododa wydaje mi się, że mimo wady zawsze lepiej mieć naturalne i swoje ;). Laser nic nie usuwa - poza wadą.
napisał/a: migotka12 2013-07-29 12:13
marododa napisal(a):ale zaćme nie leczą żadnym laserem tylko wszczepiają nową soczewke i odrazu kasują wade wzroku


Słusznie.
Zaćmę usuwa się poprzez chirurgiczny zabieg. Wykorzystuje się metodę fakoemulsyfikacji, która jest obecnie najbardziej nowoczesną metodą. W skrócie zabieg polega na rozdrobnieniu zmętniałej soczewki przy pomocy ultradźwięków. Następnie usuwa się masy soczewki z pozostawieniem torebki soczewki. Do pozostawionej torebki soczewki wszczepia się soczewkę sztuczną, która jest dobrana dla każdego pacjenta indywidualnie. Całą operację wykonuje się poprzez maleńkie nacięcie oka (poniżej 3 mm) bez konieczności zakładania szwów. Co istotne, zabieg można także wykonać w warunkach ambulatoryjnych.
napisał/a: krka98 2013-07-29 21:07
Dla zainteresowanych przebiegiem operacji- link do filmu z jej wykonywania:
https://www.youtube.com/watch?v=3WeoSVTJ-Mk

Pięć minut pokazuje jak to wygląda ''z zewnątrz''.
napisał/a: kobieta_abc 2013-08-04 08:14
Witam

Chciałabym poruszyć temat korekcji laserowej wzroku a problemów z tarczycą. Gdzieś tu czytałam,że nie powinno być problemów do takiego zabiegu. Moja Pani Endokrynolog tez nic nie mówiła o zastrzeżeniach ale jednak na stronie jednego ośrodka gdzie wykonują taki zabieg są zastrzeżenia

'Wszystkie zabiegi wykonywane są po badaniu kwalifikacyjnym, mającym na celu wykluczenie innych współistniejących schorzeń mogących mieć wpływ na powodzenie zabiegu. Są to zarówno schorzenia okulistyczne jak i ogólne. Choroby, które są przeciwwskazaniem do zabiegu korekcji wady refrakcji to:

jaskra,
odwarstwienie siatkówki,
krótkowzroczność postępująca,
wady serca,
schorzenia neurologiczne, reumatyczne, immunologiczne, kolagenozy,
choroby skóry i weneryczne, sklerodermia, toczeń rumieniowaty,
schorzenia stomatologiczne i laryngologiczne,
cukrzyca, schorzenia tarczycy i nadnerczy,
skaza krwotoczna, białaczka, wirusowe zapalenie wątroby,
AIDS,
choroby nowotworowe,
zakażenie wirusem opryszczki (6 tygodni po wyleczeniu).

Przeciwwskazaniem do zabiegu korekcji wad refrakcji jest również okres ciąży i laktacji."

W innej zaś palcówce nie doszukałam się tej informacji. Do przeciwwskazań jest
"Jakie są przeciwwskazania?
Najważniejsze z przeciwwskazań to: niestabilna wada wzroku, ciąża i okres karmienia oraz patologiczne zmiany na rogówce (tu stosujemy inne rozwiązania)."

Na innej stronie znalazłam znów przeciwwskazanie
"
Przeciwwskazaniami okulistycznymi do laserowej korekcji wzroku są :

jaskra,
zaćma,
zwyrodnienia i zmiany siatkówki,
wady rogówki (np. stożek), trwałe pourazowe uszkodzenie rogówki,
aktywne stany zapalne oczu o charakterze bakteryjnym,
wirusowym lub z autoagresji,
zespół suchego oka
Do przeciwwskazań ze strony ogólnego stanu zdrowia należą :

niektóre choroby neurologiczne,
reumatyczne,
autoimmunologiczne (kolagenozy),
weneryczne, pasożytnicze,
nowotworowe,
skóry (np. łuszczyca),
tarczycy lub nadnerczy,
choroby i wady serca (wszczepiony rozrusznik),
cukrzyca,
sarkoidoza,
skaza krwotoczna,
ogniska zapalne,
infekcje wirusowe (opryszczka, grypa),
niektóre choroby przewlekłe,
alergie w okresie nasilenia objawów,
stosowanie niektórych leków,
uzależnienie od leków, alkoholu i narkotyków,
ciąża i laktacja"

Mogę szukać , cały kraj i tutaj wklejać ale interesuje mnie w jakim przypadku przy chorobach tarczycy nie kwalifikują pacjenta do zabiegu. Spotkał się ktoś z taką odpowiedzią??

Jak było to proszę mnie pokierować :P Pozdrawiam
napisał/a: wioll 2013-08-08 21:13
Odpowiedź jest bardzo prosta - u mnie było podejrzenie tarczycy ale w końcu okazało się, że jest ok i zabieg robiłam bez patrzenia na moje hormony.
Otóż chodzi wszystko o procesy gojenia się gdzie takie szalejące hormony mogą to mocno zaburzyć i dlatego odradza się to pacjentom chorym na tarczyce. ALE jeśli idziesz to kliniki i mówisz że jesteś leczona - chcą wyniki badań ostatnich, może jakieś zaświadczenie, że jesteś pod opieką specjalisty i do dzieła - zabieg możesz śmiało robić :).
napisał/a: Weronaa 2013-08-12 08:49
Tak na tarczyce trzeba bardzo uważać, znajoma chciała zrobić ale miała źle ustawione hormony więc w klinice powiedzieli żeby na początek uregulowała to bo nie chcieli jej zrobić, dopiero jak wszystko było w normie to jej zrobili, trzeba uważać bo niektóre kliniki mogą ci zrobić mimo tego, a potem tylko zrobią Ci krzywdę, bo chcą tylko zarobić, więc dobrze iść do sprawdzonej kliniki...
napisał/a: marta0986 2013-08-13 12:49
Moja Kuzynka odkąd pamiętam nosiła okulary.
Jednak stając się coraz dojrzalszą osobą, chciała je odłożyć i widzieć normalnie bez nich.
Najpierw przeprowadziła badanie kwalifikujące ją do operacji, a potem po pozytywnym wyniku poddała się kompleksowemu zabiegowi laserem na oboje oczu.
Dziś strasznie sobie chwali komfort i wygodę, której brakowało jej przy noszeniu okularów.
Nazwy Placówki dokładnie nie pamiętam ale wiem, że polecany w tej kwestii jest Szpital EuroMedic w Katowicach, który wykonuje zabiegi tego typu.
napisał/a: piteros 2013-08-18 19:07
Ja okulary noszę od dziecka, jeszcze 2-3 lata temu mogłem w miarę normalnie bez nich funkcjonować, ale w pewnym momencie po obudzeniu od razu musze sięgać po brylki bo nic nie widzę! obraz rozmazany jakiś i niewyraźny, dlatego zainteresowałem się laserową korekcją. Jestem nawet po badaniach do zabiegu i wszystko ok, kwalifikuję się do epi-lasiku. Tylko zaczynam mieć wątpliwości, bo chyba za dużo czytam w temacie. Czy po zabiegu mózg się przestawia bez problemu na widzenie? Jak to w praktyce wygląda? jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że kilka minut pod laserem i gmerania w oku, pozbawi mnie okularów. Czy od razu widzi się wyraźnie? Jakie to jest widzenie, tak jak teraz w okularach? Może wydają się głupie moje pytania, ale mam takie dylematy.
napisał/a: Weronaa 2013-08-19 09:40
Nie widzisz od razu wyrażnie bo twój nowy wzrok się przyzywczaja ale po kilku dniach już widzisz różnice, na początku jest trochę dyskomfor, np boli cię głowa, ale jak już wszystko się ustabilizuje to tak jak byś dostał nowe oczy. Nie ma sie cos zastanawiać. Mówili ci do jakiej wady zejdziesz? Zapytaj może o EBK, bo w tej metodzie okres gojenia jest krótszy...
napisał/a: piteros 2013-08-19 17:08
WojciechP. napisal(a):Nie widzisz od razu wyrażnie bo twój nowy wzrok się przyzywczaja ale po kilku dniach już widzisz różnice, na początku jest trochę dyskomfor, np boli cię głowa, ale jak już wszystko się ustabilizuje to tak jak byś dostał nowe oczy. Nie ma sie cos zastanawiać. Mówili ci do jakiej wady zejdziesz? Zapytaj może o EBK, bo w tej metodzie okres gojenia jest krótszy...


Czyli jednak to trochę trwa zanim się mózg przestawi. Ja mam dużą wadę, tzn -4 i -3,5 do tego astygmatyzm -4 i -5! Więc wiadomo, że do pełnego 0 nie uda się skorygować u mnie tego astygmatyzmu. EBK nie wchodzi w grę, ani inne metody te płytkie, epi czy femto. Badania miałem w Weiss Klinik robione i lekarka tłumaczyła, że do mojej wady będzie najlepszy lasik, pozwala usunąć nawet do 4 dioptrii cylindra i wada jest jakby głębiej usuwana. Ale nie wiem, czy nie spróbuję jeszcze skonsultować się gdzieś indziej. Chociaż moja wada wiem, że jest mega!
napisał/a: wioll 2013-08-19 20:03
Koniecznie się skonsultuj - wiem, że tam gdzie miałam zabieg (CMO laser) często w mailu ludzie podają swoje wyniki lekarz interpretuje i mówi co się z tym da zrobić. Może warto przedstawić swoja sytuacje.
Są jeszcze metody łączone - przy większych wadach podobno się sprawdzają - ale to już na prawdę rola specjalisty.