POLECAMY

Jeśli nie ANEMIA to co?

napisał/a: koderi, 2007-11-22 15:12
Więc tak zrobiłem sobie morfologie mam 22 lata, i wypadła dobrze podobno tak mi lekarka rodzinna ktora jest zaufana powiedziala ze wyniki są dobre,chociaż miałem na nich sporo strzałek,chyba z 6 ale nie na początku tylko gdzies po środku i na koncu.

Teraz konkrety:
-Mam migreny pare razy w tygodniu,czesto co dwa dni! pomaga mi wtedy panadol albo etopiryna w jednej tabletce czasem w 3, zalezy jak bardzo daje osobie dac ten ból.

-Mam raz na tydzien problem z Jelitami!(kiedys miałem go rzadziej) naturalnie węgiel,nospa,krople żołądkowe nie pomagają(nic nie dają) objawy są takie że jakbymi ktoś wyrywał wnętrzności od środka ból niesamowity,podejrzewam ze to moze byc zator czyli pokarmu jest duzo i musze wtedy isc do toalety "zrobić co trzeba" i wtedy przestaje boleć,ale ból sakramencki to jeszcze nic! problem w tym ze przynim kręci mi się w głowie mdleje i mam duszności!

-Pęka mi skóra wokół paznokci i często piecze nie wiem co to może być mam to od lat-jak wszystkie inne te dolegliwości. Mam suchą cere na twarzy...

-Mam problemy z nadmiernym wysiłkiem fizycznym serce mnie boli i płuca gdy np. chodzę pod górkę albo jakies cięzary dźwigne, gorzej bo taki dziadek emeryt 50-60 lat daje rady a ja nie!

-warze 60-62 kilo jestem chudy i strasznie blady!!!,byłem kiedyś wychudzony(wiec jeszcze mniej warzyłem),mam 185cm przez ostatni rok jadam 3 razy lepiej a moja waga nawet nie drgneła! tzn nie waze np. 63-65 albo wiecej waze tyle samo co rok temu, a lepiej jem.

-Mam też światło wstręt czasem głownie z rana i problemy z ćiśnieniem "podobno za wysokie jak na tak młodego człowieka" cytat mojej doktorki...

I jak mówię zrobiłem morfologie tak wyszła bezbłędnie jak u zdrowego ale objawy mam jak miałem.
Więc pytanie za 100 punktów co mi jest bo to normalne nie jest?
napisał/a: angel3, 2007-11-22 16:11
Byłeś diagnozowany w kierunku kardiologicznym? Bóle głowy mogą być spowodowane wysokim ciśnieniem i wystepuje najczęściej w części potylicznej- czyli z tyłu głowy lub też całej głowy. A tak poza tym to migreny dotyczą ok 52% ludzi, czyli nie jesteś sam. Tymi jelitami też bym się nie przejmowała to zwykłe zaparcie! Pij ok 4 l napojów dziennie. Do twarzy i paznokcie krem. Objawy które przed chwilą wymieniłam są całkowicie nieznaczące i dotyczą wielu ludzi, więc nie przesadzaj. Mogę sie wypowiedzieć na temat bólu w klatce i ciśnienia. Co prawda Twój wiek to juz nie moja działka, ale ból "serca", wysokie ciśnienie oraz bladość i niedowaga mogą świadczyć o wrodzonej nieprawidłowości w układzie krwionośnym. Zrób echo i ekg.
napisał/a: Mezmerize, 2007-11-22 16:17
Czy miales badanie poziomu glukozy we krwi (tzw. krzywa cukrzycowa)?
napisał/a: koderi, 2007-11-22 18:35
angel napisal(a): Mogę sie wypowiedzieć na temat bólu w klatce i ciśnienia. Co prawda Twój wiek to juz nie moja działka, ale ból "serca", wysokie ciśnienie oraz bladość i niedowaga mogą świadczyć o wrodzonej nieprawidłowości w układzie krwionośnym. Zrób echo i ekg.


Dzieki chyba tak zrobie. Jedynie roilem rendgena płuc ostatnio ale bylo wszystko okey.
napisał/a: angel3, 2007-11-23 15:52
Aha i jeszcze jedno-Echo da Ci znacznie pełniejszy obraz na Twoje serce i to dosłownie. Ekg jest badaniem rutynowym, w którego nie zawsze mozna cos wywnioskować, zaś po echokardiografii będziesz wiedział wszystko o swoim sercu.