POLECAMY

III grupa cytologi

napisał/a: kajetana1980 , 2012-07-22 10:26
Witam , 3 tygobnie tamu bylam na badaniu cytologicznym , po tygodniu od wizyty dostalam grzybice pochwy, po 2 tygoniach od poprania cytologi zadzwonil lekarz z informacja ze mam za 3 miesiace sie zglosic na nastepna cytologie bo ta wyszla niepokojaca bo jest to III grupa czyli dysplazja. Czy wynik mogl wyjsc zly z powodu grzybicy?
napisał/a: augustyn888 , 2012-07-22 12:47
kajetana1980 napisal(a):Witam , 3 tygobnie tamu bylam na badaniu cytologicznym , po tygodniu od wizyty dostalam grzybice pochwy, po 2 tygoniach od poprania cytologi zadzwonil lekarz z informacja ze mam za 3 miesiace sie zglosic na nastepna cytologie bo ta wyszla niepokojaca bo jest to III grupa czyli dysplazja. Czy wynik mogl wyjsc zly z powodu grzybicy?Badanie cytologiczne, jak zapewne Pani dobrze wie, wykonuje się najlepiej kilka dni po okresie, ale nie później niż na tydzień przed kolejną menstruacją.
Jednak nie sadzę, by ta grzybica miała wpływ na wynik badania, w przypadku kiedy stwierdza się dysplazję,czyli rozrost nieprawidłowych komórek.Należy jednak zgodzić się z decyzją lekarza o ponownym wykonaniu badania,gdyż to jest słuszna decyzja świadcząca o zainteresowaniu osobistym lekarza, i troska o Pani zdrowie.Może to drugie badanie wyjdzie pozytywnie,świadczące o braku cech chorobowych,czego życzę.
Pozdrawiam serdecznie:)
napisał/a: kajetana1980 , 2012-07-22 14:08
w dniu wykanania cytologii , czyli kilka gadzin przed kochalismy sie z mężem , a nie dawno wyczytalam ze co najmnie 2 doby przed cytologia nie można uprawiac sex , czy to prawda?
napisał/a: wikam2 , 2012-07-22 17:16
Prawda. Nie łączyłabym tego jednak z dysplazją.
Natomiast silny(!) stan zapalny może wpływać na grupę cytologiczną. Lekarz widział pewnie na wyniku jaki to stopień dysplazji i skoro nie zastosował leczenia itp. to zakładam, że niski.
tYle tylko, że gdyby na wynik wpłynęła infekcja to lekarz pewnie by o tym powiadomił bo zazwyczaj jest to widoczne dla badającego a ten to opisuje.
Z drugiej zaś strony może najpierw był stan zapalny a potem rozwinęła się grzybica. Nie wiem, nie znam się.
Niemniej kolejne badanie wyjaśni sprawę.
Do kontrolnej cytologii powinnaś wyleczyć grzybicę i zastosować się do poniższych wytycznych :
http://seks.wieszjak.polki.pl/choroby-weneryczne/214868,Cytologia--co-to-takiego.html
napisał/a: wikam2 , 2014-02-26 18:56
Zapraszam :
[url_special=http://diagnostyka.wieszjak.polki.pl/badania-profilaktyczne/324308,Jak-interpretowac-wyniki-cytologii.html:jjtizpm2]http://diagnostyka.wieszjak.polki.pl/badania-profilaktyczne/324308,Jak-interpretowac-wyniki-cytologii.html[/url_special:jjtizpm2]