POLECAMY

Gazy i wzdęcia

napisał/a: pawełeczek, 2006-11-16 16:07
Cześc mam problem a konkretnie mam bardzo często gazy oraz wzdęcia jest to bardzoi męczące poniewaz wiadomo nie jest sie swinią w otoczeniu innych :) przez to np przerywam studia bo kiedy jestem na uczelni zawsze czuje ze w brzuchu az bulgocze od wstrzymywania gazów a potem zaczynają sie skurcze i bóle dlaczego tak jest z czego to sie dzieje ? pracuje w nocy non stop a 22 listopada mam wizyte w pracowani gastroskopijnej moze to mi jakos pomoże ?
napisał/a: jakoo, 2006-11-17 09:38
Może za dużo gazowanych napoi lub chleba? Polecam espumisan.
napisał/a: Adaś, 2006-12-09 15:27
No i pomogło coś wyjaśnić? Odpisz. Z chęcią się dowiem co Ci powiedzieli.
To jest związane ze stresem, podświadomym. Nawet gdy jesteś wyluzowany, stresujesz się długofalowo. Jest to niebezpieczne i mało kto zdaje sobie z tego sprawę. Dopiero, gdy ustabilizujesz swoje sprawy i będziesz mógł stwierdzić, że już teraz "nic i nikt Cię nie ruszy", wtedy problemu nie będzie - nie mam na myśli bulgotania i bólów, bo to mały problem, z którym można sobie dość łatwo poradzić, wystarczy się świadomie nie stresować (ćwiczenia, zioła, mocniejsze leki, przyjemności, seks - do wyboru, do koloru). Problemem może być tworzenie się gazów bez Twojego udziału. Już to pisałem, ale napiszę raz jeszcze. Miałem tak i niestety u mnie to nie minęło. Mimo, że już nie mam biegunek, bóli w zasadzie niogdy nie miałem, bąki pozostały.
Może masz zespół jelita drażliwego. Ostatnio przeczytałem, że osoby mające nowotwór żołądka mają nadmierną produkcję gazów, a innych oznak brak. Dopiero gdy choroba się rozwinie i jest już za późno, wtedy zaczynają się problemy żołądkowe. Nie znam nikogo z nowotworem by to potwierdzić. Straszyć też nie ma sensu, po prostu, trzeba by iść do specjalisty. Tylko nie ma czasu na to. Jeśli masz, to lepiej idź i się dowiedz.
napisał/a: anias831, 2009-07-14 11:03
mi też bardzo dokuczają wzdęcia, nie wspominając o gazach. Wklejam linka do artykułu z poradami dietetyka jak sobie poradzić http://www.ochoroba.pl/2192-wiatry-i-wzdecia-%E2%80%93-jak-sobie-z-nimi-poradzic