POLECAMY

gazy

napisał/a: Ktosik11 , 2015-04-08 21:09
Witam,
od kilku dni mam okropne gazy, które są w zwiększonej częstotliwości niż normalnie. Nigdy nie miałam diety, nie przyjmuję żadnych leków (jedynie magnez gdyż piję kawę), jestem osobą szczupłą. Odżywiam się tak jak zazwyczaj. Czym może być to spowodowane ?
napisał/a: Konstans , 2015-04-09 10:21
Witaj,
nie ma tak, ze nagle z niczego pojawiają sie gazy.
Gdzies tkwi przyczyna!
Jeśli naprawdę nic nie zmieniałaś w diecie to musiało je cos wywołac. Spadła Ci odpornośc, masz jakieś sytuacje stresowe?
Boli Cie brzuch? jelita inaczej pracują?
Zastanów sie proszę. Bo jeśl to np. candida to miała powód, by sie rozprzestrzenić.
Pozdrawiam
napisał/a: Ktosik11 , 2015-04-09 19:07
Sytuacji stresowych raczej nie mam, nie boli mnie brzuch a jelita pracuja normalnie. Chyba ze jest to odpowiedź na te wszystkie potrawy świąteczne, gdyż zauwazylam ze gazy wystepuja juz w mniejszej ilosci.
napisał/a: Konstans , 2015-04-09 19:31
Ktosik11 napisal(a):Sytuacji stresowych raczej nie mam, nie boli mnie brzuch a jelita pracuja normalnie. Chyba ze jest to odpowiedź na te wszystkie potrawy świąteczne, gdyż zauwazylam ze gazy wystepuja juz w mniejszej ilosci.


widzisz, sama mówiłas, ze nic nie zmieniałaś w menu a teraz się dowiaduję, ze masz pewnie bombę w brzuchu :))
poczekaj kilka dni, oczyśc się (w sensie wypróżniaj), pij dużo wody, nie jedz na razie niczego wzdymającego, pij miętę, rumianek, koper włoski i zobaczysz.
pozdrawiam :)
napisał/a: Amadeusz10 , 2015-04-12 09:34
Tak, stres jest częstą przyczyną gazów. Powoduje, że nie zjadamy, a wręcz połykamy pokarmy, co jest dużym błędem żywieniowym.
W filozofii wschodniej bardzo dużą uwagę zwraca się na sposób odżywiania. Każdy kęs musi być bardzo powoli i dokładnie rozdrobniony i zmieszany ze śliną. Nawet nasze myśli muszą być skupione na trawieniu pokarmu.
Nie można śliny zastępować płynami, typu kawa, mleko, herbata lub soki. Najlepiej najpierw wypić płyn, a dopiero potem zacząć jeść. Dokładnie mieszany pokarm ze śliną.
Ja jak studiowałem i przeżywałem ogromny stres podczas egzaminów, to w brzuchu mi dosłownie bulgotało i się przelewało. Wtedy właśnie zacząłem dokładnie przeżuwać pokarmy. Zauważyłem też, że niektóre pokarmy zmniejszają objawy wzdęć, więc często je jadłem. A więc jogurty i ryby. Nawet te w konserwach, których oczywiście nie polecam ze względu na konserwanty, metal, itp..
Doradziłbym jeden sposób oczyszczania przewodu pokarmowego dla lepszego trawienia osobom mającym dolegliwości przewodu pokarmowego. A więc rano, na jakieś 15 minut przed śniadaniem, pijemy szklankę letniej wody dla oczyszczenia górnej części przewodu pokarmowego z resztek kolacji. Tak samo przed obiadem i kolacją. Wieczorem na jakieś pół godziny przed snem, szklanka wody na przepłukanie lub rozcieńczenie resztek kolacji, dla szybszego ich strawienia.
Koperek lubię jadać z jeszcze gorącymi jajkami na twardo, pokrojonymi w grube krążki na chlebie posmarowanym masłem i jak to masło zaczyna się rozpuszczać od ciepła jaj. Dużo wtedy daję kopru. Jest pyszne.