POLECAMY

DZIWNA PRZYPADŁOŚĆ

napisał/a: katarzynaC26, 2007-11-06 08:08
Witam mam pytanie od kilku lat od czasu do czasu miewam dziwne stolce to znaczy że tak jakby wylała mi się krew. Ale nic mnie nie boli i bardzo dobrze się czuję byłam u lekarza parę miesięcy tamu wyniki są prawidłowe a mimo to coś takiego mi się dzieje. Czy to jest spowodowane żywnością, jakąś alergią bo naprawdę nie wiem co się dzieje. To tak jakby ktoś nalał czerwonego płynu do muszli, nie ma zapachu tylko taki jasny czerwony kolor. Po dwóch lub trzech takich przypadkach wszystko ustaje i znika na kilka miesięcy.Bardzo proszę o pomoc i radę. Z góry dziękuję i pozdrawiam Katarzyna.
napisał/a: Teodor M, 2007-11-07 00:08
Na pewno nie można tego bagatelizować. Przyczyn może być wiele, ale tę konkretną może znależć tylko dobry specjalista, najlepiej gastroenterolog.

Może to być objaw alergii pokarmowej, być może guzki krwawnicze w odbytnicy lub hemoroidy, ale to by raczej mocno bolało. Może to być efekt jakiegoś zapalenia swoistego, np. bakteryjnego lub pasożytniczego. Mogą to być epizody związane z wcześniejszym występowaniem zaparcia, które może spowodować mechaniczne podrażnienie i krwawienie ze śluzówki jelita grubego. Mogą to być w końcu objawy bardzo poważnych i na dzisiaj nieuleczalnych chorób, tzn. nieswoistych zapaleń jelit, takich jak np. wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego - Crohna. Czasami mogą występować swoiste i nieswoiste zapalenia jelit jednocześnie. W większości tych chorób, w ich początkowej fazie, a nawet już w fazie zaawansowanej, podstawowe wyniki morfologii (łącznie z OB) mogą być bardzo dobre, więc to nie może być uspokajające. Pytanie jakie badania lekarz wtedy zalecił ?

Piszę o tym tyle, aby uzmysłowić, że z takimi objawami nie ma żartów i trzeba natychmiast iść z tym do dobrego specjalisty, tym bardziej, że ma to u Ciebie charakter nawracający. Tylko dobry specjalista gastroenterolog lub gastrolog, po przeprowadzeniu kolejnych badań różnicujących, będzie mógł postawić najbardziej prawdopodobną diagnozę. Nie ma innej metody. Wiem co mówię, bo od kilkunastu lat choruję na jedno z nieswoistych zapaleń jelit.

Pozdrawiam