POLECAMY

dyskwalifikacja do angioplastyki i bypassów

napisał/a: katrina83, 2016-03-12 20:16
Mój mąż choruje od 2008 roku na leukocytoklastyczne zapalenie naczyń. Do 2013 leczony był imuranem i sterydem - metypred. Doprowadziło to do ogromnej nadwagi i problemów z cholesterolem. Po odstawieniu, w 2013 mąż cierpiał na zapalenie osierdzia a rok później zaczął odczuwać bóle w klatce. Zarówno Angio TK jak i klasyczna koronarografia potwierdziły amputację LAD i CX - mąż został zdyskwalifikowany do zabiegu chirurgicznego ze względu na małe obwody naczyń - zapewne na skutek choroby autoimmunologicznej. Tydzień temu został przyjęty ponownie na oddział celem angioplastyki, natomiast po raz kolejny obwód naczyń uniemożliwił wstawienie stentu nowszej generacji - absorbowalnego. Jedyną alternatywą jest stent zawierający nikiel na który mąż jest silnie uczulony. Czy istnieje jeszcze jakaś szansa udrożnienia naczyń? Mąż ma 40 lat, wyniki krwi w normie, cholesterol również, schudł znacząco po odstawieniu sterydów. Aktualnie przyjmuje jedynie 100 mg imuranu. Leków kardiologicznych nie podano....
napisał/a: Anna35, 2016-09-14 23:27
chromowo-kobaltowy? Czy ma uczulenie na chrom lub kobalt? Warto zapytać lekarza, czy te stenty nie zawierają śladowych ilości niklu.
Jednak o stentach metalowych należy wiedzieć, że prędzej czy później zarastają i nie da się w tym samym miejscu wstawić kolejnego.