POLECAMY

drętwienie stóp po chemioterapii

napisał/a: acilla, 2012-06-26 14:20
Witam, mój ojciec 2 miesiące teimu zakończył leczenie chemioterapią. Badania kontrolne i tomografia całego ciała wykazały, że jest już wolny od raka. To był rak złośliwy jelita grubego.

Od tamtej pory jednak drętwieją mu bardzo mocno dłonie i stopy. Podobno jest to jakiś rodzaj porażenia nerwów. Czy jest jakiś sposób żeby temu zaradzić?
napisał/a: Vieri, 2012-06-26 14:31
Witam,

Nie wiadomo nic o chorobie zasadniczej, nic o przeprowadzonym leczeniu, wobec tego nie ma możliwości określenia dlaczego drętwieją Twojemu tacie dłonie i stopy.

Pozdrawiam
napisał/a: agulina11, 2012-07-30 14:14
Mam to samo.Chemioterapie zakończyłam półtora roku temu.Do tej pory mam kłopoty z drętwieniem stóp i rąk.
Lekarze po zakończonym leczeniu powiedzieli,ze ten stan będzie się utrzymywał do pół roku.
Na swoim przykładzie wiem ,że to nieprawda.
Jest to tzw,neuropatia.
Bardzo mi to uprzykrza życie.
acilla Tata niech się wybierze do neurologa.
Przepraszam Vieri,ale co ma tu do rzeczy choroba zasadnicza?
Tu chodzi o to jakie cytostatyki były podawane w czasie chemii ,one uszkadzają końcówki nerwowe.
Pozdrawiam