POLECAMY

Drętwienie rąk i nieudana operacja na zespół cieśni nadg.

napisał/a: asyap, 2010-01-08 00:05
Witam!
Chciałabym zasięgnąć po radę, ponieważ żaden z kilkudziesięciu lekarzy nie potrafi mi pomóc.
Mam 18 lat i odkąd pamiętam dokucza mi drętwienie rąk. Niegdyś tylko prawej dłoni, od około 8 lat również lewej. Aktualnie drętwieją mi całe dłonie (wszystkie palce) u obu rąk. 5 razy miałam badanie przewodnictwa nerwowego - wykazało zespół cieśni nadgarstka. Wg ostatnio przeprowadzonego badania (oraz moich odczuć) dolegliwość wciąż się pogarsza. Przeprowadzono również u mnie USG nadgarstka, wg którego wszystko jest w porządku. Wiele razy leczono mnie farmakologicznie (otrzymywałam Nivalin dożylnie oraz byłam w szpitalu, gdzie podawano mi magnez) oraz uczęszczałam na rehabilitację (masaże wodne, krioterapia, ćwiczenia fizyczne, tzw. "laser", ultradźwięki...). Niestety, leczenie nie przyniosło żadnych rezultatów. Chirurg ręki zadecydował, że czas na operację. Przeprowadzono ją dokładnie rok temu. Po zabiegu nie odczułam żadnej różnicy (mimo, że lekarz twierdził, że operacja się udała i że usunięto ucisk nadgarstka).
Neurolodzy są przekonani, że to zespół cieśni nadgarstka. Masażyści uważają, że mam ucisk w obrębie kręgów szyjnych (rentgen nic nie wykazał). Aktualnie nie wiem, co mam robić, do jakiego lekarza się udać, jakie badania przeprowadzić. Czy to na pewno zespół cieśni nadgarstka? Jaka może być inna przyczyna moich dolegliwości?
Bardzo proszę o pomoc. Jeżeli ktoś jest w podobnej sytuacji jak ja- również proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
napisał/a: xxyz, 2010-01-09 23:51
Myślę ze w pierwszej kolejności należaloby wykonac badanie MRI szyjnego odcinka kręgoslupa. Ewentualnie pomyślec o innych neuropatiach, np. cukrzycowej lub innych.
napisał/a: Ulla.L, 2010-02-08 13:37
Bardzo proszę o pomoc, nie mam już siły do dalszej walki nie wiem co mam dalej robić. Wyjechałam z Polski w pogoni za lepszym życiem, ale niestety po kilku miesiącach bardzo ciężkiej pracy wysiadły mi ręce. Z początku było to tylko drętwienie, poszłam do lekarza który stwierdził że nic mi nie jest, a drętwienie jest wynikiem ciężkiej pracy której nie wykonywałam wcześniej. Dałam sobie spokój, po roku od wizyty nie mogłam wytrzymać z bólu, nie przespane noce itd. Wróciłam do lekarza który zaproponował mi Pinex – leki przeciwbólowe nasz paracetamol. Nie pomagało. Po dwóch miesiącach chodzenia po dwa rzy w tygodniudo lekarza uzyskałam skierowanie na EMG lewej ręki, wyniki ciesna nadgarstów zanik mięśni małych - do operacji, potem druga ręka to samo. Na operacje czekałam 8 miesięcy. Po operacjach miało być lepiej, do 4 miesięcy miało się uspokoić. No i jest trochę lepiej bo mogę spać, ale problem nie zniknął. Nie wiem co mam dalej robić. Odczuwam w obu barkach bóle przy poruszaniu, czuję i słyszę jak przesuwają mi się kości w stawie. Ponadto nie jestem w stanie wykonywać ruchów okrężnych jak również przy niektórych ruchach odczuwam blokadę kości – stawu. Poniżej barków odczuwam ból pomiędzy mięśniami po stronach zewnętrznych. Cały czas odczuwam ból w wewnątrz stawów łokciowych, który promieniuje w stronę nadgarstków. Często przy podniesieniu przedmiotu mam problem z jego odłożeniem gdyż pojawia się blokada w stawie i nie mogę wyprostować ręki. Odczuwam ból pomiędzy mięśniami od strony wewnętrznej. Bardzo często odczuwam ból w nadgarstkach który promieniuje do palców dłoni. Jest to uczucie porażenia prądem. Odczuwam częste drętwienie palcy szczególnie IV i V, oraz obustronne bóle ścięgien w kierunku palcy I i V (być może są to bóle mięśni). Odnoszę wrażenie że powoli powraca stan sprzed roku. Co ja mam zrobić. Czy ja musze się męczyć już tak do końca życia.