długotrwałe dolegliwości

napisał/a: jeeves 2006-12-07 15:19
Witam, być może ktoś będzie mógł mi podpowiedzieć sposób postępowania.
Od dwóch lat cierpię z powodu ogólnych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.
Objawiają się one ok. 1,5 godziny po każdym posiłku i obejmują: uczucie pełności, nudności, ulewanie się treści pokarmowej (ale nie kwaśniej i bez zgagi), bolesne wzdęcia oraz zaparcia na zmianę z biegunkami. Poza tym w ostatnich miesiącach straciłam ok. 10 kg bez jakiejkolwiek diety i pogorszył się stan mojej skróry (skłonnośc do zaczerwienienia, reakcji alergicznych, wyprysków).
Objawy zaostrzają się po nabiale, białym pieczywie, papryce, potrawach smażonych lub tłustych, słodyczach, alkoholu.
Odwiedziłam już kilku gastrologów, wszyscy jednak tłumaczą moje dolegliwości jakąś dysfunkcją dolnego odcinka przełyku. Byłam leczona lanzulem i controlociem, ale za każdym razem po kilku tygodniach poprawy mój stan wraca do wyjściowego. Ostratnia gastroskopia stwierdziła jedynie nieżyt żołądka, usg jamy brzusznej nie wykazało nic.
Teraz przyjmuję controloc 40, debridat, cholamid i 1% Sol. Novocainii trzymam się diety: wszystko gotowane, żadnego nabiału, żadnego pieczywa, jest lepiej, ale nie zawsze.
napisał/a: Peter 2006-12-08 14:51
Zarówno leki, jak i objawy wskazują na zespół jelita drażliwego. Jest to inaczej toksyczno-alergiczne zapalenie jelit. Jeśli nie miałaś testów alergicznych, to należałoby je wykonać (w tym przypadku są to testy pokarmowe - pozwolą wykluczyć z diety pokarmy alergizujące, o ile coś wykażą). Wskazane byłoby uregulowanie flory jelitowej np. Trillac lub inny preparat zawierający bakterie kwasu mlekowego. Można spróbować leczenia homeopatycznego, powinno ono zmniejszyć nawroty choroby np. Lymphomyosot N, Galium Heel i Nux vomica Homaccord. Leki te można stosować łącznie z obecnymi. Ich celem jest oczyszczenie układu limfatycznego i usuwanie toksyn z organizmu. Minimalny okres takiej terapii to 6 tygodni.
napisał/a: jeeves 2006-12-08 16:50
Dziękuję za rady. Spróbuję. Starałam się przekonac lekarzy do przeprowadzenia testów alergicznych, zwłaszcza, że dolegliwości mocno zaostrzają się po niektórych pokarmach, ale póki co bezskutecznie. Spróbuję jeszcze raz.
napisał/a: Peter 2006-12-09 12:22
Reakcję lekarzy pozostawię bez komentarza. Jeśli Ci się nie uda, to o ile się nie mylę, 1 alergen kosztuje 1 zł. Więc można odpłatnie. I niech łaski nie robią.