POLECAMY

Czy chelatowany magnez jest faktycznie lepszy?

napisał/a: andertejker, 2015-09-23 12:56
Dużo ostatnio zamieszania w temacie tak zwanych chelatów. Co to właściwie jest? Faktycznie jest to lepsza forma czy tylko marketingowe obietnice? Brał ktoś np chelatowany magnez? (wymieniam akurat magnez bo tu najszybciej widać efekty jak się walczy z niedoborem)
napisał/a: klinacz, 2015-09-23 13:06
andertejker napisal(a):Dużo ostatnio zamieszania w temacie tak zwanych chelatów. Co to właściwie jest? Faktycznie jest to lepsza forma czy tylko marketingowe obietnice? Brał ktoś np chelatowany magnez? (wymieniam akurat magnez bo tu najszybciej widać efekty jak się walczy z niedoborem)


Jest to połączenie magnezu z aminokwasem, najczęściej glicyną lub lizyną, przez co jest łatwiej przyswajalny, i nie jest to marketingowa obietnica.
Chelatowany magnez też jest lepiej tolerowany przez ludzi, gdyż np. cytrynian magnezu ma silne działanie przeczyszczające, to chelatowany magnez, ma najmniejsze takie ryzyko.
Przy okazji dostarczamy glicynę lub lizynę dodatkowo, co jest plusem.
napisał/a: andertejker, 2015-09-30 12:39
O, to bardzo spoko. Ostatnio moja połówka kupiła Chela Mag B6 - to jest właśnie jeden z tych chelatowanych. Twierdziła, że wyjątkowo szybko jej nadrobił braki magnezu, bo właśnie chelaty takie najlepsze na świecie i trochę jej nie dowierzałem :D Teraz będę musiał odszczekać :D Ale to dobrze wiedzieć, że faktycznie to nie tylko obietnica producenta, bo teraz tyle tych ściem marketingowych, że naprawdę ciężko się zorientować co jest naprawdę ok.
normaflex
napisał/a: normaflex, 2016-04-21 17:36
Chelaty magnezu są lepiej przyswajalne niż tlenki czy sole nieorganiczne (węglany), jednak gorzej niż magnez z soli organicznych (cytrynian, mleczan czy asparaginian).