POLECAMY

Częste wypróżnienia

napisał/a: konrado5, 2010-04-09 00:22
Mam jakieś dziwne wypróżnianie się tzn. bardzo często się wypróżniam (najczęściej ok. 5 razy dziennie, zwłaszcza jak zjem dużo błonnika), 1-2 razy dziennie jest duży kał, a najczęściej niewielki, czasami są nawet jakieś kamyczki. Mam wrażenie, że wypróżnienie się jest niepełne, stąd to częste wypróżnienie, bo wypróżniam kolejną partię kału. Czasami się zdarza również jakaś biegunka i jak się ona zdarzy to wypróżnianie się jest rzadsze. Co to może być? Od lekarza ogólnego dostałem skierowanie do gastrologa i receptę na lek Disputalim (nie zażyłem bo stwierdziłem, że nie ma sensu i może nawet zaszkodzić jak nieznana jest przyczyna dolegliwości).
napisał/a: konrado5, 2010-04-09 12:10
Poza tym jak się położę spać to słyszę jak mi się coś przelewa w brzuchu.
napisał/a: dimedicus, 2010-04-09 13:14
Możesz wyjaśnić określenie
konrado5 napisal(a):zwłaszcza jak zjem dużo błonnika
i jaki to jest błonnik a lek Duspatalin retard należało stosować(proszę stosować,przy tego typu dolegliwościach jest stosowany) do tego wskazane jest stosować Espumisan( 5 kapsułek 4 x dn) lub Espumisan easy (4 x dn po 2)Dieta lekkostrawna,posiłki w małych ilościach ale często(5 x dn) bez używek.Dużo pić wody mineralnej nie gazowanej.Wskazany jest ruch.
napisał/a: konrado5, 2010-04-09 13:30
dimedicus napisal(a):Możesz wyjaśnić określenie
konrado5 napisal(a):zwłaszcza jak zjem dużo błonnika
i jaki to jest błonnik

Otręby pszenne, kawa zbożowa Inka, pomidory, papryka, cebula, chleb żytni pełnoziarnisty, płatki owsiane, kasza gryczana
dimedicus napisal(a):a lek Duspatalin retard należało stosować(proszę stosować,przy tego typu dolegliwościach jest stosowany) do tego wskazane jest stosować Espumisan( 5 kapsułek 4 x dn) lub Espumisan easy (4 x dn po 2)Dieta lekkostrawna,posiłki w małych ilościach ale często(5 x dn) bez używek.Dużo pić wody mineralnej nie gazowanej.Wskazany jest ruch.

A czym te dolegliwości mogą być spowodowane? Nadczynnością tarczycy? (jeszcze nie zrobiłem ft3 i ft4) Czy to tylko zespół jelita drażliwego?
napisał/a: dimedicus, 2010-04-09 16:39
Wszystko wskazuje,że może to być ZJD
konrado5 napisal(a):papryka, cebula
te akurat produkty nie są zalecane.Również choroby tarczycy mają wpływ na stolec.Do czasu badań dalszych proszę stosować to co zaleciłem łącznie z lekiem od lekarza.