POLECAMY

czerwone plamy na brzuchu

napisał/a: justyyna90 , 2011-03-03 11:18
Witam i proszę o poradę,
około 3 miesięcy temu na brzuchu dokładnie na wysokości żołądka pomiędzy żebrami pojawiła mi się czerwona plama, nie swędzi, nie piecze po prostu jest. Na początku wyglądała jak poparzenie po papierosie, później zbrązowiała, po kąpieli robiła się mocno czerwona. Poszłam do lekarza, który powiedział że to zmiany bakteryjne skóry i przepisał mi maść clotrimazole. Smarowałam 3 razy dziennie, trwa to już miesiąc ( co prawda lekarz uprzedził mnie że może długo potrwać zanim zniknie), ale plamka ani nie znikła, co więcej 'rozlała się', jest dużo większa, delikatnie wybledła, ale nadal jest. Co więcej zauważyłam podobne mniejsze plamki na podbrzuszu, w okolicach pępka i jedną małą na twarzy pod okiem. Teraz smaruje już 5 miejsc a nie jedno, co mnie martwi że te dziwne plamki się roznoszą po reszcie ciała mimo że smaruje od dawna pierwszą plamkę. Co to może być? Nie mam zbyt wiele czasu na pójście do lekarza, co więcej studiuję w uk, i niestety zdaje mi się że lekarze bagatelizują tu trochę kwestie zdrowotne, wiem że jak pójdę to nic nie zdziała. Proszę o poradę. :( nie chce wyglądać jak dalmatyńczyk!
napisał/a: Kuba007 , 2011-03-04 21:06
Witam,
Wygląda na to, że masz jakieś schorzenie ogólnoustrojowe skoro się tak rozprzestrzeniło. Clotrimazol jest lekiem przeciwgrzybiczym, skoro nie pomógł, grzybicy nie masz. Możliwe, że jest to reakcja alergiczna na składniki jedzenia albo kosmetyki..
Dermatolog powinien to obejrzeć, bo niestety jest mnóstwo chorób, które manifestują się rumieniem..
Możesz zażywać tabletki zawierające cetirizine, 1x1 w aptece bez recepty, np Zyrtec albo Alertec. Jeśli będzie poprawa, to przyczyna alergiczna bardzo prawdopodobna.