POLECAMY

cukrzyca u dziecka

napisał/a: resa , 2006-09-18 19:12
Do plb 1985 Proszę o informacje na temat objawów cukrzycy u dziecka.Czy ta choroba może przebiegać bezobjawowo?Czy może manifestować się przewlekłym odmiedniczkowym zapaleniem nerek?Dziękuję za odpowiedż
napisał/a: plb1985 , 2006-09-21 02:36
Głównym typem cukrzycy występującym u dzieci jest cukrzyca typu I. Charakteryzuje się ona często dość gwałtownym początkiem (wielomocz, zwiększone łaknienie, chudnięcie, zwiększone pragnienie i ogólne osłabienie, obecność glukozy w moczu), po 3-4 miesiącach następuje ustąpienie objawów na okres kilku następnych miesięcy.

Odmiedniczkowe zapalenie nerek jest raczej powikłaniem nieleczonej cukrzycy.

Także trudno mówić o bezobjawowym przebiegu choroby, można podejrzewać przegapienie tego gwałtownego początku, choć i tak myślę, że czy to w pierwszej czy w drugiej fazie choroba ta dałaby o sobie znać.
napisał/a: resa , 2006-09-21 16:09
Dziękuje za odpowiedż.właśnie jest badana ,lekarze dali skierowania na badania,nefrolog zmienił leki.No i właśnie te kurcze nóg w nocy.Powiedzieli,że mozaika zaczyna układaćsie w całość.Czekam na wyniki niektórych badań.Wygląda na to,że wszystko zaczęło sie dawno temu.
Czy obecnoś białka w moczu i cukru występuje w 1 czy w 2 fazie?
Czy ten typ cukrzycy leczy sie insuliną?

Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: plb1985 , 2006-09-21 21:14
tak, ten typ leczy się insuliną
natomiast białkomocz pojawia się po dłuższym czasie - sygnalizuje zmiany konstrukcji w nerkach

kurcze nóg? może brak magnezu?

czyli to jednak podejrzenie cukrzycy? a wcześniej w badaniach poziomu cukru we krwi nie było zmian? czy nikt nie robił takich badan?
napisał/a: resa , 2006-09-21 22:47
Witam,dziękuję za odpowiedż.Białkomocz był,duży .Były leukocyty. I było zatarcie granicy korowo-rdzeniowej w usg.Było to prawie rok temu.padło rozpoznanie-przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nereki. I bylo zakażenie ukladu moczowego-leczone do dzisiaj.I bylo wiele ,,objawów'.Elektrolity badane 2 razy-w normie.2 tygodnie temu wszystko było dobrze.I pojawił sie cukier w moczu i duzo czerwonych krwinek,świeżych i wyługowanych.
Badania moczu są robione średnio co 2 tygodnie.Nigdy nie było wcześniej cukru.
W chwili obecnej jest podejrzenie cukrzycy....zagrożenie kamicą....
Wynik pierwszego dzisiaj badania na cukier w moczu-minimalny ślad , ketonów też.
Cukier w krwi-w normie.I będziemy powtarzać kilka razy.
I dobowa zbiórka moczu-na badanie poziomu białka,kwasu moczowego,magnezu,wapnia,kreatyniny.
I badanie ginekologiczne,żeby wyjaśnić nieprawidłowe położenie macicy.Jest wynik.Macica w porządku,jeden jajnik schowany za macicą , dużo mniejszy.To dawało obraz przesunięcia macicy w prawo.
Tak więc czekamy na dalsze wyniki.

Podejrzewam długi pobyt w klinice w celu diagnostyki.
Czy tak powinno byc w przypadku potwierdzenia podejrzenia cukrzycy ona ma 16 lat
Czy zmiany w nerkach mogą się cofnąć
napisał/a: plb1985 , 2006-09-22 00:16
Najprawdopodobniej zaburzenia cukrzycowe pojawiły się już dawno; jeśli taki stan jest nieleczony prowadzi do zmian w nerkach, które z czasem nawet przy dużym skoku cukru we krwi nie dają cukomoczu
czy zmiany mogą się cofnąć? hmm, wg informacji, które mam należy doprowadzić do prawidłowego poziomu cukru we krwi + inne działania, ale ma to na celu spowolnienie postępu zmian nerkowych (informacje, które podaję są sprzed 15lat - może coś się zmieniło), choć powiem szczerze, wydaje mi się, że są one zaawansowane
ponadto zmiany w nerkach ujawniają się już kiedy rozwijają się zmiany w innych narządach (oko, serce)
wiek pasuje jak najbardziej do cukrzycy zależnej od insuliny
natomiast dziwi mnie glukoza we krwi w normie
napisał/a: resa , 2006-09-22 10:30
Czy witaminy i inne leki mają wpływ na poziom cukru w moczu i krwi. Podawana była ostatnio furagina ,wcześniej urinal,nic wiecej.
Od wczoraj zniknął apetyt,a ostatnio było wielkie ,,żarcie".I cokolwiek je.to ma zmieniony smak,albo śmierdzi,a przecież podaję świeże.Nawet nie chce jogurtu,ani owoców.
a na policzkach pojawił się czerwony ,,rumień",jakby się wstydziła.W ustach sucho,ciągle pije.Wodę mineralną.
Czym spowodowane jest takie czerwienienie się
napisał/a: plb1985 , 2006-09-22 19:55
do prawidłowej gospodarki cukrowej potrzebny jest chrom
leki, hmm, zalezy jakie, nie słyszam co prawda o jakimś leku, który w skutkach ubocznych ma zaburzenia gospodarki cukrowej, ale kto wie...
a czy pojawiło się coś, co mogło spowodować te omamy smakowo-węchowe? może jakiś lek
albo inną przyczyną może być neuropatia cukrzycowa - zaburzenia układu nerwowego powstające przy cukrzycach
pragnienie może być skutkiem wysokiego cukru we krwi
a rumieńce? sam nie wiem, może też to samo...a czy zgłasza jeszcze jakieś objawy? uczucie gorąca/zimna? temperatura? kiedy ten cukier we krwi był w normie? masz możliwość zmierzenia (można to robić samodzielnie, jesli posiadasz lub masz kogoś kto posiada glukometr(czyt. choruje na cukrzyce))
napisał/a: resa , 2006-09-22 20:33
Witam i dziękuję za odpowiedż.
Dzisiaj w badaniach cukier nie wyszedł,ani w moczu,ani w krwi.Po niedzieli będziemy badac poziom cukru we krwi 2 godz. po posilku.od wczoraj jest na biseptolu.A zimno jest jej zawsze.Postaram się pożyczyć taki aparat,o którym piszesz.Dobry pomysl.
Jeszcze będzie badanie okulistyczne.Faktycznie widzenie pogorszyło jej sie w zeszłym roku,równocześnie z pierwszym pojawieniem sie bialka w moczu.Przepisano wtedy okulary.Badana była niedawno przez kardiologa,który wykluczył jakoby skurcze nóg miały związek z krążeniem.Serduszko się powiekszyło,ale pracuje normalnie.Czy należy iść z nią do neurologa
Pozdrawiam
napisał/a: plb1985 , 2006-09-22 22:53
hmm, trudno mi powiedzieć, jeśli to rzeczywiście cukrzyca i jej powiłania to podstawowym zabiegiem jest normalizacja poziomu cukru we krwi, poza tym kontrola cisnienia tetniczego i kłebuszkowego w nerkach, więc mozliwe, ze neurolog nic nie poradzi
a czy z okularami jest znacząco lepiej?
napisał/a: resa , 2006-09-23 16:44
Witam i dziekuję za odpowiedż. Mam nadzieję,że nie jest to jednak cukrzyca
Co do okularów to w okularach widzi lepiej,idziemy niedlugo na kontrolę.Czekam na dalsze wyniki badań.Pozdrawiam.
napisał/a: Peter , 2006-10-23 08:38
O ile sprawa się jeszcze nie wyjaśniła, to chciałbym dodać, że konieczne są tu badania tarczycy,a w szczególności przytarczyc (gospodarka wapniem w organiźmie). Wskazane też bybyło sprawdzenie funkcjonowania przysadki.