POLECAMY

Ciągły kaszel- brak diagnozy

napisał/a: tess24, 2017-06-14 10:47
Dzień dobry.
Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu kaszlu u mojego 4 letniego dziecka.
Dziecko ciągle kaszle , kaszel jest płytki , suchy, pojawia się o różnych porach dnia. Czasami w ogóle w ciągu dnia nie kaszle, czasami ciągle kaszle, czasami jest to kaszel napadowy. Ważne jest to ,że dziecko nie kaszle podczas snu oraz napady kaszlu na dworze są rzadkie.
Byłam na konsultacji laryngologicznej, diagnoza: czopy ropne w nosie , a poza tym bez zmian w obrębie nosa i gardła.
Zalecono: Encorton- 7 dni, Bactrim- 10 dni, Nasonex- ciągle, Bactropan maść do nosa- 7 dni, Zyrtec- ciągle.
Wymaz z nosa i gardła - czysto. W trakcie stosowania tych leków nos się udrożnił, kaszel zelżał. Po zakończeniu kuracji po 3 dniach objawy kaszlu powróciły.
Następnie konsultacja pumologiczno- alergiczna, diagnoza: osłuchowo czysto.
Zalecono: Nasonex-ciągle, Zyrtek - ciągle, Singulair 4- ciągle,Lymphomysot krople - 4 tygodnie. Badania wykonane:
Panel atopowy z krwi na alergie- czysto, IgA- ok, IgE-ok, Kał na krew utajoną -ok, Chlamydia pneumonie w dwóch klasach- ok, Mykoplasma pneumonie w dwóch klasach- ok, Krztusiec w dwóch klasach- ok, Proteinogram-ok ( gamma- globuliny leciutko obniżone ), Glista ludzka-ok, Pasożyty kał- ok, Lamblie kał-ok, Toxocara canis- ok, ASO-ok, Elektrolity-ok, OB-10, Glukoza-ok, ALT-ok, AST-ok, Żelazo-ok, CRP-ok. Po otrzymaniu wyników ponowna konsultacja pumologiczno- alergologiczna. Doktor stwierdziła, że nie ma się do czego przyczepić. Kazała zrobić RTG płuc. Diagnoza: wirusowe - atypowe ( stare, przewlekłe ) zapalenie płuc. Zalecono : Klacid- 14 dni, Singulair 4- ciągle, Zyrtek- ciągle, Lympomysot- ciągle, Nasonex- ciągle, Bactropan maść do nosa- 7 dni, Flixotide- 2 razy na dzień przez tubę - ciągle.
Od czasu tej diagnozy minęło już 10 dni, dziecko ciągle kaszle sucho, płytko, napadowo bez odksztuszania żadnej wydzieliny.
Proszę jeszcze o jakieś sugestię takiego stanu rzeczy...
Ja myślę jeszcze o zatokach..., o ciele obcym w drogach oddechowych...., a jakiejś alergii kontaktowej...
Tyle leków , tyle badań i ciągle bez diagnozy...
Proszę o odpowiedz
moderator djfafa
napisał/a: djfafa, 2017-06-17 11:53
Dziecko nie jest humorzaste, niegrzeczne, nie ma kłopotów z apetytem? Nie ciągnie go do słodyczy? Śpi spokojnie?
napisał/a: tess24, 2017-06-18 21:27
Witam. Mały od jakiegoś czasu tj. około 4 miesiecy ma średni apetyt, nie jada mięsa, wędlin, jaj, co kiedyś lubił. Z warzywami i owocami nie jest źle. Słodycze owszem lubi ale próbuje ograniczać.Ogólnie lubi nabiał mleko, sery, płatki, jogurty, kakao. Co do zachowania to jest z niego niezły łobuziak w domu ( w przedszkolu grzeczny). Dużo biega , jest ruchliwy, przysłowiowo,, wszędzie go pełno ". Jestem ponownie po wizycie u pumologa i doktor twierdzi że to być może zespół zatokowo- oskrzelowy... Dopisała jeszcze do leków mucofluid 2 razy na dzień oraz zwiększyła nasonex również 2 razy na dzień. Więc czekamy... Mala poprawa jest ale napady kaszlu np.podczas biegania jeszcze występują...
napisał/a: tess24, 2017-06-18 21:29
A jeszcze odnośnie spania to jest różnie. Nieraz przesypia całą noc spokojnie a czesto się kręci i postękuje.
moderator djfafa
napisał/a: djfafa, 2017-06-19 07:40
Dlatego przy braku diagnozy i takich objawach jak opisujesz, mimo wszystko porozmawiałbym z pediatrą o przeleczeniu go lekiem p. pasożytniczym. Badania kału na obecność pasożytów jest badaniem mało wiarygodnym i na pewno na jego podstawie nie można wykluczyć że dziecko nie ma pasożytów.
napisał/a: majka83sz, 2017-06-28 00:00
Tess24 czy zdiagnozowaliscie co jest przyczyną kaszlu. Daj znać bo u nas podobnie.
napisał/a: tess24, 2017-07-25 12:57
Cały czas walczymy.... Prześwietlenie płuc zrobione wykazało zapalenie płuc ,, stare", wirusowe, atypowe... Lekarz włączył antybiotyk na 2 tygodnie. Nastąpiła poprawa.Kaszel rzeczywiście ustąpił:) Dzisiaj lub za tydzień wizyta u laryngologa ( badanie endoskopem) , bo ciągle coś się ,, leje" po tylnej ścianie gardła. Mimo leków , które podaje ciągle ... Mamy jeszcze włączone leczenie przeciwgrzybicze , bo w gardle Candida albicanis wzrost obfity...