POLECAMY

Brak apetytu, osłabienie co zrobic?

napisał/a: blondi201 , 2009-11-12 10:03
Mam taki mały problem, w zeszłym tygodniu zachorowałam i po wizycie u lekarza brałam antybiotyk biodroxil. Od tego momentu straciłam apetyt, jadłam tylko dlatego, że wiedziałam że jakoś musze przeżyć :). Do tej pory nie mam apetytu, jest mi niedobrze, momentami słabo, oblewają mnie zimne poty. Dlaczego tak jest i czym to jest spowodowane? Może mi ktoś pomóc?
napisał/a: nero-15 , 2009-11-14 12:11
Doskonały przykład tego ze nasi lekarze (nie wszyscy ale większośc) nie potrafią leczyć. Dziś wszystko leczy się antybiotykami co jest kompletną głupotą. Antybiotyk co prawda pomaga w tym w czym ma pomóc ale po drodze szkodzi na wiele, wiele innych rzeczy. Jak wiadomo antybiotyki całkowicie zabijają pożyteczne bakterie z naszego przewodu pokarmowego co z kolei prowadzi do nadmiernego rozwoju pożytecznych grzybów których liczebność w normalnych warunkach jest "kontrolowana" przez bakterie i odwrotnie. Tak więc przyczyna twojego braku apetytu to wyjałowienie przewodu pokarmowego z bakteri. Proponuję skontaktować się z lekarzem (najlepiej naturalnym) i dobrac odpowiedni probiotyk który przywróci rownowagę w przewodzie pokarmowym. Brak apetytu moze też być spowodowane niedoborem Kwasu foliowego który ma wpływ na apetyt. Ale w tym przypadku to napewno wina antybiotyku. Pozdrawiam