POLECAMY

Bóle brzucha jako objaw stresu. Bardzo uciążliwy problem

napisał/a: jkarliko, 2007-07-15 22:09
Witam,

spotkałam sie z bardzo uciążliwym problemem, mianowicie chodzi o objawy stresu w postaci silnych bóli brzucha związanych z przymusem odwiedzenia hm toalety. Nie chodzi tu o biegunkę czy rozwolnienie, ale zwykłą kupę za przeproszeniem:) Objawy takie pojawiają sie w sytuacji np. wyjazdu służbowego, wyjazdu na wakacje, wyjazdu gdziekolwiek, co mogłoby łączyć sie choć z minimalnym stresem. Objawy te potęguje np. jazda w korku (gdzie wiadomo, ze nie można się zatrzymać, nie ma ubikacji) w takich momentach ból jest nie do wytrzymania, chęci skorzystania z toalety nie da się wprost odsunąć w czasie. Potrzeba jest na "tu i teraz".
Nie wiem zupełnie jak z tym walczyć, jak leczyć, jak zapobiec. Być może ktoś z Was ma podobne objawy i mógłby coś doradzić (leki, lekarz...).
Wiem że jest to kwestia psychiki, ale ten problem jest strasznie uciążliwy, niedługo wyjeżdżam na wakacje i na 100% wiem, że objawy pojawia sie gdy tylko wyjdę z domu. Najgorsza jest świadomość, że nie można się zatrzymać, że jest sie od kogoś uzaleznoionym. Bardzo proszę o jakiekolwiek wskazówki.
Pozdrawiam,
napisał/a: aron, 2009-03-21 14:43
ja mam ten sam problem bym musiał chodzic z tojtojem. nie wiem czemu ale jak byłem w wojsku to tego problemu nie miałem :(