POLECAMY

Bóle bioder.

napisał/a: anna_MD , 2010-04-21 19:20
Witam.
Pisze tutaj bo jestem bezsilna........
2-3 lata temu byłam sprawna 30-sto paro latką, dziś czuję się jak kaleka.

Od 2-3 lat odczuwam silne bóle bioder wygląda to tak że z samego rana trudno mi wstać z łóżka muszę się rozruszać. Ale niestety po 2-3 godzinach chodzenia ból jest tak silny że promieniuje do obu nóg, zaczynają mnie boleć nogi. Nie jestem w stanie przechodzić całego dnia bo wieczorem juz jestem padnięta. Gdy usiądę na krzesle trudno mi się podnieść, nie moge usiąść w pozycji siadu skrzyżnego. Łykam tramal.
Lekarz rodzinny zrobił mi scyntygrafię kości i raka nie mam, miałam robione badania reumatologiczne na obecność tej choroby wszystko wyszło prawidłowo. Nikt nie zrobił mi rtg bioder. Jednak rekarz rodzinny stwierdził ze mam reumatyzm i dał mi leki na reumatyzm Voltaren. Ale mnie oprócz bioder nie bolą żadne stawy. Najgorsze jest to że przy chodzeniu odczówam każdy krok.
Mam od lat stwierdzona skoliozę, zwyrodnienia, rotację kręgosłupa w odcinku lędzwiowym, L4 L3 reszty nie pamiętam.
Czy zwyrodnienia kręgosłupa to wynik bólów bioder ??

Proszę pomóżcie mi bo czuję się jak 60 letnia kobieta a nie jak sprawna dziewczyna sprzed lat.

Co mam robić ??

Bóle są codziennie ale zdarza się że rano ich nie ma, jednak powracają juz o 12 w południe i przez cały dzień.

Pozdrawiam
napisał/a: buzia2 , 2010-04-22 18:19
Cześć! z takimi problemami nigdy nie chodź do lekarza rodzinnego, bo oni potrafią tylko leczyć przeziębienia..a czasami nawet tego nie potrafią. Oczywiście są wyjątki,ale trzeba mieć szczęście,żeby trafić. Idź do ortopedy, niech zrobi rtg stawów. Możliwe, że masz jakąś wadę, która dopiero teraz dała o sobie znać, bo na zwyrodnienia to raczej za wcześnie...ale skoro masz stwierdzone zwyrodnienia kręgosłupa, to i w biodrach może się coś dziać. Możliwe, że problemy z kręgosłupem odbijąją się na biodrach, ale to trzeba sprawdzić.
Pisałaś, że miałaś robione badania reumatologiczne i wszystko wyszło ok. Jakie to były badania?? Bo skoro wyszły ok, to dlaczego lekarz stwierdził, że masz reumatyzm?? nie rozumiem tego.
Znajdź dobrego specjalistę!!

Pozdrawiam!
napisał/a: anna_MD , 2010-04-22 19:46
Dziekuje bardzo za odpowiedz. Właśnie czuję ze to coś dziwnego nawet w kościele nie potrafie przykleknąć bo ciężko mi wstac albo czuję straszny ból w biodrach jak by ktoś mi nogi ze stawów wykręcał.
Mój lekarz rodzinny nie da mi skierowania do ortopedy chyba pozostaje mi wizyta prywatna, UPIERA SIE ZE TO REUMATYZM, ja słyszałam ze podobne obiawy ma stwardnienie rozsiane... Lekarz stwierdził reumatyzm po wyniku z CRP a wynosi 6,62mg/I
reszta badań to
N:0.00-5.00, GGT- 11.73 U/I , N: 5.00-38.00 , P/ciała antycytrulitowe
napisał/a: ulna , 2010-04-23 15:59
1 jeśli uważa że to reumatyzm niech da skierowanie do reumatologa
2 crp 6,62 wcale nie musi świadczyć o reumatyzmie jest za małe żeby można było to stwierdzić
3 konieczne jest wykonanie rtg najpierw bioder, później ewentualna diagnostyka pogorszenia stanu kręgosłupa
4. jak najbardziej problemy ze strony kręgosłupa mogą się przekładać na biodra.
5. Udać się do ortopedy/reumatologa
napisał/a: buzia2 , 2010-04-24 09:39
Stwardnienie rozsiane nie daje objawów bólu bioder, więc o tym zapomnij.
Żeby stwierdzić reumatyzm trzeba wykonać bardziej szczegółowe badania a nie CRP - wystarczy jakiś stan zapalny w organizmie a CRP nam się podnosi.
Zmień lekarza rodzinnego i pamiętaj, zawsze trzeba mieć głowę na karku jeśli chodzi o zdrowie i nie sugerować się tylko lekarzami, bo przez niektórych możemy tylko pogorszyć swój stan, a lekarz rodzinny na obowiązek wypisać Ci skierowanie jeśli tego chcesz. Jeśli nie chce, to niech napisze Ci pisemko, że nie zgodził się na wydanie skierowania, postawi pieczątkę i podpis a Ty już zgłosisz się z tym do odpowiednich osób...czasami wystarczy postraszyć.
A tak poza tym to najlepszym i najdokładniejszym badaniem jeśli chodzi o biodra jest rezonans magnetyczny - często z podaniem kontrastu do stawu.

Pozdrawiam!