POLECAMY

Badanie moczu

moderator djfafa
napisał/a: djfafa , 2011-06-13 11:55
Ponieważ często pytacie o interpretację wyników moczu, poniżej krótkie info na ten temat, czyli co w moczu jest, jakie są normy, a czego być nie powinno:

[url_special=http://zdrowie.wieszjak.polki.pl/niezbednik/wyniki-badan/268524,Badanie-moczu.html#Objetosc_moczu:h8x3ejao]http://zdrowie.wieszjak.polki.pl/niezbednik/wyniki-badan/268524,Badanie-moczu.html#Objetosc_moczu[/url_special:h8x3ejao]
kostasz
napisał/a: kostasz , 2011-06-17 00:13
Ha! Teraz tylko czekać na wysyp Dr. House'ów :P !
moderator djfafa
napisał/a: djfafa , 2011-06-17 07:46
I dobrze będziesz miał więcej czasu na poważniejsze przypadki :)))
napisał/a: gośka7c , 2011-06-21 16:06
Dzień Dobry:)
Nie bardzo wiem czy powinnam tutaj zamieszczać swoje pytanie, ale skoro chodzi o mocz...W powyższym tekście nie było nic na temat zabarwienia tegoż( chyba ,że przeoczyłam), a moje pytanie brzmi: czy stosowanie statyn(ponad rok) i od m-ca wprowadzony preparat z Co Q10 mogło spowodować brązowe zabarwienie moczu? Jeśli żle "trafiłam" z pytaniem ,to przepraszam.
moderator djfafa
napisał/a: djfafa , 2011-06-21 16:57
Ciemny mocz w wielu przypadkach oznacza po prostu że za mało spożywa płynów. Miałaś badanie moczu?
napisał/a: gośka7c , 2011-06-21 17:23
Witam:)
Nie miałam.Jeśli chodzi o płyny,to raczej sporo ich spożywam, jem również dużo owoców ostatnio(truskawki,czereśnie , gruszki).Zadałam tu pytanie odnośnie moczu ,ponieważ zaniepokoiła mnie ta zmiana zabarwienia, a czytałam w necie,że w związku z zażywaniem statyn może dojść do uszkodzenia mięśni czego objawem jest brązowe zabarwienie moczu miedzy innymi.Bóli mięśniowych nie odczuwam i wolałabym ,żeby przyczyna zmiany koloru była mniej straszna;)Pomyślałam ,że może ten preparat z Co Q10 ma jakiś wpływ na to...
kostasz
napisał/a: kostasz , 2011-06-21 23:17
Witaj! A od jak dawna utrzymuje się ciemne zabarwienie moczu? I od kiedy zaczęłaś brać Q10? Co do statyn, to i tak powinnaś mieć prowadzone co jakiś czas badani kontrolne, więc nie zaszkodzi zgłosić się na badanie moczu, nawet, gdyby był normalnej barwy. Pozdrawiam.
napisał/a: gośka7c , 2011-06-22 07:21
Dzień Dobry:)
Co Q 10 biorę od m-ca i mniej więcej od tej pory zmienił się kolor moczu.Dlatego tak sobie oba zdarzenia powiązałam.Nie sądzę,żeby truskawki mogły być tego przyczyną?Jeśli chodzi o badania,to krew owszem - miałam badaną- ale moczu jeszcze nie.Muszę odwiedzić moją rodzinną.Może ja trochę panikuję, ale tyle się naczytałam o ubocznych skutkach brania statyn,że "włos mi się na głowie jeży" ;)Dziękuję bardzo za zainteresowanie i pozdrawiam serdecznie:)
moderator djfafa
napisał/a: djfafa , 2011-06-22 07:37
Osobiście nie widzę związku między q10 a kolorem moczu, proponuję wykonać badanie moczu i będzie mniej więcej wiadomo co z nim jest nie tak.
napisał/a: gośka7c , 2011-06-22 07:43
Tak też uczynię.Zaraz zadzwonię ,żeby się zarejestrować do lekarza.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam:)
moderator djfafa
napisał/a: djfafa , 2011-06-22 07:48
Nie ma za co. Napisz potem wyniki, zapewne potem któryś z forowiczów pomoże Ci je zinterpretować.
napisał/a: gośka7c , 2011-06-22 07:54
Odezwę się jak tylko je odbiorę:)Dzięki:)