POLECAMY

Alergia polekowa? zły psychotyczny stan

napisał/a: rafciek328, 2012-11-06 08:27
Witam. Mam problem z prawdopodobnie braniem leku (neuroleptyk), ponieważ chyba zaczęło to się od jakiegoś roku temu kiedy zażyłem lek w zastrzyku (Trilafon Enanthate) że nie przyniosło efektów, odstawiłem go. Później przyjmowałem Zalastę i inne leki i zaczęły się jak ja to nazywam "akcje" czyli rozdwojenie obrazu przed oczami, szczypanie oczu, kręcenie się w głowie, straszne rozkojarzenie, że nie mogę nic od siebie dodać jeśli chcę coś powiedzieć, trudności z utrzymaniem równowagi, lęk przed tym że coś się zaraz stanie strasznego, chęć ucieczki byle gdzie, spuszczony wzrok na ziemię, gdyż każdy obraz wtedy odstrasza... to tylko najważniejsze objawy podczas tego stanu bo jest ich masa... pomaga tylko wtedy położenie się w prywatnym łóżku przy dużej ciemności, wtedy się uspokajam i przechodzi. Od kiedy przestałem brać Zalastę, ponieważ akcje były tak silne że nie mogłem wytrzymać, akcje minęły i nie miałem ich przez 2 miesiące, ponieważ zmieniłem lekarza, przypisał mi Eliceę i pomagała, lecz zaczęły się pojawiać objawy schizofreniczne, więc przypisała mi Pernazynę, i właśnie akcje powróciły... Teraz jestem już na 4 leku z kolei z rodzaju neuroleptyków (solian) i akcje są codziennie, nie mogę tego wytrzymać, może ktoś miał z tym do czynienia i wie jak pomóc? Z góry dziękuję za pomoc.
napisał/a: milowka, 2012-11-06 13:28
Witaj Rafciek328!
Nie jestem lekarzem psychiatrą i nie mam dużego doświadczenia w przepisywaniu neuroleptyków. Jednak to, co opisujesz jako "akcje" to działania niepożądane neuroleptyków. Z całą pewnością nie powinny one być zbyt silnie wyrażone. Jeżeli uniemożliwiają Tobie normalne funkcjonowanie, trzeba pomyśleć o ich zmianie.
Rozumiem też lekarzy, którzy przepisują Tobie słabsze neuroleptyki. Nie mogą leczyć tymi mocniejszymi, bo jak się na nie uodpornisz, to nie będą Tobie w stanie zaproponować nic innego do leczenia. Dlatego, mimo nieprzyjemności, które doświadczasz, spróbuj innych leków, ale trzymaj się jednego dobrego psychiatry. Nie szukaj pomocy u kilku lekarzy jednocześnie.
Pozdrawiam serdecznie!
napisał/a: rafciek328, 2012-11-06 18:41
Dziekuje serdecznie za tego posta. Mysle ze ten lekarz co mnie leczy jest dobry i nie chcialbym zrezygnowac z jego porad ale co jak nie znajdzie dla mnie odpowiedniego neuroleptyku, zeby nie bylo akcji i pole wyboru sie skonczy? Wtedy juz nie bede wiedzial co zrobic bo dosc silne mam napady lęków, choć nie wiem, bo mam akurat tak dziwny organizm ze teraz kiedy nie wytrzymalem i po prostu odstawilem solian i jestem tylko na antydepresancie czuje sie o wiele lepiej niz kiedy bralem ten solian... teraz mam isc do lekarki bo mi przypisala nowy neuroleptyk ale poki co nie bede go bral bo mi niepotrzebny... Czy ta choroba tak ma? bo ja nie rozumiem kompletnie...