POLECAMY

Nie tylko rujnuje zdrowie, ale też wygląd. Oto 5 poważnych efektów działania stresu

Gwarantujemy: gdy je poznasz, na pewno będziesz mieć więcej motywacji do walki ze stresem.
Marta Słupska / 2 tygodnie temu

„Nie stresuj się”, „Odpuść”, „Przestań się przejmować” – znacie to? Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Stres jest nieodłączną częścią życia większości z nas, ale warto nauczyć się z nim walczyć. Dlaczego jest to tak ważne?

Stres i jego skutki

Według raportu GFK prawie co piąty Polak żyje w ciągłym stresie. Co ciekawe (i dla nas smutne), najbardziej stresują się kobiety. 74% pań deklaruje, że odczuwa stres przynajmniej raz w tygodniu, a aż 22% – codziennie!

Tymczasem stres działa jak śmieciowe jedzenie: badanie na myszach dowiodło, że wywołuje takie same zmiany w obrębie flory bakteryjnej jak wysokotłuszczowa dieta. Odrobina stresu w ciągu dnia równa się więc zjedzeniu tłustego burgera i zagryzieniu go frytkami… i tak każdego dnia, jeśli stresujemy się codziennie. Nic dziwnego więc, że osoby, które są na niego regularnie narażone, mają problemy zdrowotne i walczą z nadwagą.

Stres jest więc naszym wrogiem i aby go pokonać, potrzeba nam dużej dozy motywacji i wiedzy na temat tego, jaką krzywdę może nam wyrządzić. Zebrałyśmy w galerii 5 następstw, które pojawiają się u wiecznie zestresowanych osób. Są groźne, nieprzyjemne i dokuczliwe, a przede wszystkim rujnują zdrowie. Wierzymy, że jeśli je poznacie, będziecie bardziej skłonne do tego, by przynajmniej podejmować próby okiełznania zdenerwowania na co dzień. 

Zobacz też:
„Udaję, że go nie ma”, „staram się o nim nie myśleć” – nowe badania wyjawiły, że Polacy nie radzą sobie ze stresem
Jak walczyć ze stresem? Skuteczne techniki!

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: strespracakobietaPMStrądzik
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/przedwczoraj
a ja kupilam rower w media expert i po pracy zawsze jezdze. a w lecie to jest moj zwykly srodek transportu :) meeega pozwala sie odstresowac.
/5 dni temu
Oleje CBD – wzmocnią organizm, pomogą w walce ze stresem i chorobami. Olejki CBD, powstające z konopi, są coraz częściej wykorzystywane zarówno w medycynie, jak i przez zwykłych ludzi.
/tydzień temu
Mnie wszystko stresuje. Cały czas mam takie uczucie niepokoju w żołądku. Generalnie to stresuję się codziennie, nawet czasem nie wiem, ale to uczucie mnie nie opuszcza. Próbowałam już wszystkiego. Piłam ziołowe herbatki, jakieś syropki (nie chce brać tabletek), nawet kupiłam sobie olejki na uspokojenie eteryczne z damai i z tych wszystkich propozycji to choć trochę zadziałały one. Jedno jest pewne nie warto się stresować.
POKAŻ KOMENTARZE (6)