POLECAMY

Jak uśmierzyć ból?

Dziś 20. kwietnia rusza bezpłatna infolinia, na której dowiesz się, jak złagodzić ból. W bólu nie jesteśmy osamotnieni, cierpi na niego aż 20 % dorosłych – czytamy w „Rzeczpospolitej” w rozmowie „Pomogą wyleczyć ból przez telefon”.

Jak uśmierzyć ból?

Infolinię prowadzi Zakład Badania i Leczenia Bólu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez telefon można uzyskać poradę, gdzie udać się po pomoc lub otrzymać wstępną diagnozę. Po poradę zgłaszają się osoby z różnego typu bólami. Najczęściej są to dolegliwości związane z migreną, nowotworami, bólami kręgosłupa czy zwyrodnieniem stawów.

Infolinia czynna jest w środy w godzinach 13.30 – 14.30.

Numer - 0 800 800 373

Źródło: „Rzeczpospolita”, 20. 04.2011/ak

Przeczytaj: Algi pomogą w znieczuleniu bólu po zabiegach chirurgicznych

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/9 miesięcy temu
mi Pyralgina również się sprawdza. szczególnie jak pod koniec dnia, z przepracowania zaczyna boleć mnie głowa. na gorączkę też pomoże. dzięki temu mam ją zawsze w swojej torebce.
/10 miesięcy temu
Jak dla mnie najskuteczniejszym środkiem przeciwbólowym i to na różne bóle jest pyralgina. Sprawdza się przy migrenie, przy miesiączce i bólu stawów.
/rok temu
Moim sprawdzonym od dawna już środkiem na różne bóle jest stara dobra migrena, która pomaga nawet przy bardzo silnym bólu migrenowym czy przy okresie