Czy wiesz jak leczyć zastrzał palca?

Zastrzał palca jest dość bolesnym problemem, ale dzięki sposobom podanym przeze mnie poniżej, będziemy mogli skutecznie się go pozbyć.

fot. Fotolia

W przypadku zapalenia powierzchniowej tkanki skóry, wystarczy posmarować chore miejsce maścią antybiotykową. Jeśli natomiast  stanem chorobowym objęte  zostały głębsze warstwy skóry, ścięgna, okostna, a nawet kości ,pozostaje niestety   zabieg chirurgiczny.

W początkowym stadium zastrzału dość skutecznym sposobem jest moczenie paznokcia w szarym mydle rozpuszczonym w gorącej wodzie. Następnie  zainfekowane miejsce posmarować  maścią ściągającą. Jeśli dolegliwość nie ustąpi  po upływie trzech dni od momentu wystąpienia pierwszych wyraźnych objawów infekcji, należy skonsultować się z lekarzem.

Przyczyną powstania zastrzału jest często nieostrożne wykonywanie zabiegu manicure- usuwania skórki wokół paznokci  ostrymi narzędziami, usuwanie skórki zbyt blisko kieszeni paznokcia lub przycinanie skórki wokół paznokci.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tarta z dynią i szpinakiem - Kasia gotuje z Polki.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (16)
~gość/10 miesięcy temu
goroncą wodą
~gość/10 miesięcy temu
można też zastosować taki sposób;na gazie rozmoczyć (białą)tablet kie przeciw bólową i zawinąć palec na kilka godzin czynność powtórzyć 2 razy mi zawsze pomaga,albo jest taki liść który rośnie na trawnikach nazywa się babka lub pięcio żyłkowy stłuc go trochę i owinąć palec pozdrawiam
~gość/rok temu
[quote=~III] Mnie tez prawie nie bolało , tylko palec był trochę sztywny .akurat poszlam do dermatologa z córka ,a lek zainteresował sie moim palcem , no i bez chirurga sie nie obyło .dobre jest moczenie w gorącej wodzie z mydlem, chodzi o to by wściekła ropa na zewnątrz , niestety zastrzyku nie można bagatelizować ,sama sie przekonałam ... [/quote]
POKAŻ KOMENTARZE (16)