POLECAMY

Czy wiesz jak leczyć zastrzał palca?

Zastrzał palca jest dość bolesnym problemem, ale dzięki sposobom podanym przeze mnie poniżej, będziemy mogli skutecznie się go pozbyć.

Czy wiesz jak leczyć zastrzał palca? fot. Fotolia

W przypadku zapalenia powierzchniowej tkanki skóry, wystarczy posmarować chore miejsce maścią antybiotykową. Jeśli natomiast  stanem chorobowym objęte  zostały głębsze warstwy skóry, ścięgna, okostna, a nawet kości ,pozostaje niestety   zabieg chirurgiczny.

W początkowym stadium zastrzału dość skutecznym sposobem jest moczenie paznokcia w szarym mydle rozpuszczonym w gorącej wodzie. Następnie  zainfekowane miejsce posmarować  maścią ściągającą. Jeśli dolegliwość nie ustąpi  po upływie trzech dni od momentu wystąpienia pierwszych wyraźnych objawów infekcji, należy skonsultować się z lekarzem.

Przyczyną powstania zastrzału jest często nieostrożne wykonywanie zabiegu manicure- usuwania skórki wokół paznokci  ostrymi narzędziami, usuwanie skórki zbyt blisko kieszeni paznokcia lub przycinanie skórki wokół paznokci.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (26)
/10 miesięcy temu
Po kilku dniach męczarni pulsującego bólu poszedłem do chirurga Tam horror skupisko cierpiących biednych ludzi mój palec wydawał się błahostką.Czy lekarze nie mają środków znieczulających czy bawią ich sadystyczne pieszczoty.Ból straszliwy dentysta przy tym to nic Ludzie 21 wiek centrum Europy a tu średniowiecze.Przeszła mi przez głowę myśl a może wypisują środki znieczulające i zabierają na prywatną praktykę ?Jak inaczej wytłumaczyć ten niepotrzebny ból a może im się nie chce znieczulać to ich nie boli.Określę to krótko chamy sadyści z ogromną znieczulicą .Babka zielarka kręciła by głową.Po nacięciu jestem już 3 dni palec opuchnięty trochę boli Jeśli pójdę do chirurga to prywatnie zapłacę z głodowej renty tego mnie nauczyli może mnie znieczulą tym co powinni wcześniej.
/rok temu
To pułapka finansowa.
/rok temu
Idźcie ludzie do chirurga ból jest na chwile podczas nacięcia tylko potem już tylko sie goi
POKAŻ KOMENTARZE (23)