Czy wiesz jak leczyć zastrzał palca?

Zastrzał palca jest dość bolesnym problemem, ale dzięki sposobom podanym przeze mnie poniżej, będziemy mogli skutecznie się go pozbyć.

Czy wiesz jak leczyć zastrzał palca? fot. Fotolia

W przypadku zapalenia powierzchniowej tkanki skóry, wystarczy posmarować chore miejsce maścią antybiotykową. Jeśli natomiast  stanem chorobowym objęte  zostały głębsze warstwy skóry, ścięgna, okostna, a nawet kości ,pozostaje niestety   zabieg chirurgiczny.

W początkowym stadium zastrzału dość skutecznym sposobem jest moczenie paznokcia w szarym mydle rozpuszczonym w gorącej wodzie. Następnie  zainfekowane miejsce posmarować  maścią ściągającą. Jeśli dolegliwość nie ustąpi  po upływie trzech dni od momentu wystąpienia pierwszych wyraźnych objawów infekcji, należy skonsultować się z lekarzem.

Pieczone bataty - Kasia gotuje z Polki.pl

Przyczyną powstania zastrzału jest często nieostrożne wykonywanie zabiegu manicure- usuwania skórki wokół paznokci  ostrymi narzędziami, usuwanie skórki zbyt blisko kieszeni paznokcia lub przycinanie skórki wokół paznokci.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (16)
/rok temu
goroncą wodą
/rok temu
można też zastosować taki sposób;na gazie rozmoczyć (białą)tablet kie przeciw bólową i zawinąć palec na kilka godzin czynność powtórzyć 2 razy mi zawsze pomaga,albo jest taki liść który rośnie na trawnikach nazywa się babka lub pięcio żyłkowy stłuc go trochę i owinąć palec pozdrawiam
/rok temu
[quote=~III] Mnie tez prawie nie bolało , tylko palec był trochę sztywny .akurat poszlam do dermatologa z córka ,a lek zainteresował sie moim palcem , no i bez chirurga sie nie obyło .dobre jest moczenie w gorącej wodzie z mydlem, chodzi o to by wściekła ropa na zewnątrz , niestety zastrzyku nie można bagatelizować ,sama sie przekonałam ... [/quote]
POKAŻ KOMENTARZE (13)