POLECAMY

Czy wiesz jak leczyć oparzenia wrzątkiem?

Oparzenie wrzątkiem wymaga błyskawicznej reakcji i szybkiego działania. Poniżej przedstawiam sposób leczenia poparzeń.

Czy wiesz jak leczyć oparzenia wrzątkiem?

Oparzoną część ciała  szybko schłodź czystą wodą lub innym mocno schłodzonym płynem np. mlekiem, herbatą. Schładzaj do momentu ustąpienia pieczenia. Pamiętaj jednak, by nadmiernie nie wyziębić tkanek.

Następnie delikatnie osusz oparzone miejsce  jałową gazą. Jeśli pojawiły się bąble, nie przekłuwaj ich. Nałóż na oparzone miejsce czysty, suchy opatrunek. Zmieniaj go przynajmniej raz dziennie. Jeśli jednak z oparzenia sączy się wydzielina, musisz opatrunek zmieniać częściej. Pamiętaj ,żeby przemywać ranę  czystą, przegotowaną wodą lub świeżym, chłodnym naparem z rumianku. Oparzenie utrzymuj w czystości i suche.

Gojenie się skóry przyśpieszy żel aloesowy, miód,lub maść nagietkowa albo z czarnego bzu.

Oparzenie przemywaj naparem z rumianku, nagietka, bzu czarnego, gwiazdnicy pospolitej lub roztworem wody oczarowej, która ma właściwości regenerujące i bakteriobójcze.

Można smarować podrażnioną skórę sokiem z wyciśniętych jeżyn. Pamiętaj jednak, że sok ma również silne właściwości barwiące.

Jeśli poparzysz sobie usta lub jamę ustną - natychmiast płucz je zimną wodą. Schładzaj je do chwili, kiedy przestaniesz odczuwać pieczenie. Możesz  też zjeść lody (najlepiej śmietankowe, bez jakichkolwiek dodatków w postaci bakalii, czekolady ,owoców). Ulgę przyniesie ci również płukanie ust chłodną herbatką z liści jeżyn, rumianku lub świeżym jeżynowym sokiem.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (10)
/2 lata temu
Podczas przygotowań do ubiegłorocznych świąt Bożego Narodzenia doznałam poparzenia. Przez nieuwagę dotknęłam rozgrzanej formy z upieczonym ciastem kantem dłoni. Po tym zdarzeniu pozostała mi blizna o długości ok 5cm. Po wygojeniu oparzenia zaczęłam stosować żel silikonowy Alpena. Łatwo się nakłada, jest bezbarwny i bezzapachowy. Efekty działania zauważyłam już po miesiącu. Moja blizna jest teraz płaska i miękka, a jej kolor jest zbliżony do naturalnego koloru skóry.
/2 lata temu
Dla mnie odpowiedz jest jedna jesli naprawde zalezy Wam na tym zeby skutecznie wyleczyć takie gojenie ran http://hexanova.pl/dermatologia/argotiab-spray/
/2 lata temu
ja jak się popaże to uzywam masci o ktorej czytalam na tym forum: http://www.biomedical.pl/forum/cudowna-masc-na-oparzenia-vt3688.html ta masc sie nazywa dr.Owoca i jest bardzo dobra :) na szczescie nie paże sie zbyt często więc jest dobrze :d starcza mi na dlugai i jestem zadowolona :)
POKAŻ KOMENTARZE (7)