POLECAMY

Wszystko o ziołach

Czym jest fitoterapia? Czy zioła leczą? Czy zioła mogą zastąpić leki? Jak przygotować wywar, nalewkę, napar lub syrop z ziół? Czym jest rooibos? Poznaj działanie rozmaitych ziół i dowiedz się, kiedy pomagają, a kiedy szkodzą!

Wszystko o ziołach

Vademecum ziół

W vademecum prezentujemy opisy wielu ziół, wyjaśniamy na czym polega ich działanie, gdzie i kiedy się je stosuje i czy i kiedy mogą szkodzić. Tutaj poznasz też ciekawostki na temat ziół.

Sprawdź: Vademecum ziół

Czy zioła leczą?

Lecznicze właściwości ziół odkrywano stopniowo przez wieki, a zgromadzone wiadomości przekazywano z pokolenia na pokolenie, ustnie lub w postaci zielników – tak narodziła się fitoterapia. Czy zioła faktycznie zapobiegają chorobom i je leczą?

Sprawdź: Fitoterapia - czy zioła leczą?

Herbata rooibos

Polepsza samopoczucie, usprawnia pracę przewodu pokarmowego, zapobiega miażdżycy, zawiera cenne minerały - tyle korzyści z picia jednej herbaty? Zwolennicy "rooibosa" twierdzą, że tak. A wszystko dzięki działaniom rośliny, z której jest zrobiona (czerwonokrzew).

Sprawdź: Co wiesz o herbacie rooibos?

Zioła a medycyna

Zioła w medycynie? Oczywiście! Medycyna szeroko wykorzystuje właściwości ziół. Co więcej, wiele substancji czynnych, produkowanych obecnie syntetycznie, poznano dzięki wykryciu ich obecności w ziołach leczniczych. Należy podkreślić, że świat roślin odegrał bardzo ważną rolę w rozwoju współczesnej farmacji. Obecnie całe rośliny lub ich części wchodzą w skład wielu leków stosowanych przeciw drobnym dolegliwościom, jak i groźnym chorobom.

Sprawdź: Jak medycyna korzysta z właściwości ziół?

Zioła czy leki?

Czy można zrezygnować całkowicie z leków na rzecz ziół? Oczywiście, że nie. Istnieją jednak schorzenia, przy których zioła mogą pomóc. O tarciach na linii zioła - leki opowiadamy w poniższym artykule.

Sprawdź: Zioła czy leki chemiczne - co wybrać?

Napar, nalewka, wywar...

Pragniesz wypróbować działanie jakiegoś zioła? Najlepiej będzie, jak przygotujesz z niego napar, nalewkę, wywar lub syrop. Radzimy jak to zrobić!

Sprawdź: Jak przygotować napar z ziół?

Wciąż szukasz więcej informacji o ziołach? Zajrzyj do działu Ziołolecznictwo - tam dowiesz się wszystkiego o rozmaitych ziołach!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
tu nic dlamnie ciekawego nie pisze
/6 lat temu
porady na temat zapalenia oskrzeli sa naprawde wyczerpujace ,dokladne ipouczajace.Dziekuje