Poznaj rewelacyjne działanie nasion lnu!

Kojące działanie lnu wykorzystywane jest od dawna. Radzimy jak wykorzystać prozdrowotne właściwości siemienia lnianego

fot. Michaela Kobyakov
Len służył ludzkości od dawna - trudno znaleźć inną tak wszechstronnie użyteczną roślinę. Jako pożywienie, materiał na ubrania i rzeczy codziennego użytku znajdował wykorzystanie każdego dnia. Również w obecnych czasach ciężko przecenić znaczenie lnu, zarówno w medycynie naturalnej, jak i włókiennictwie.

Jakie są lecznicze właściwości siemienia lnianego?

Siemię lniane, czyli nasiona lnu, mają szczególne znaczenia w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego:
  • łagodzą podrażnienia,
  • przyspieszają gojenie się ranek,
  • regulują perystaltykę jelit,
  • pomagają zapobiegać niestrawności i zaparciom.
Preparaty z nasion lnu znajdują szerokie zastosowanie w naturalnym leczeniu otyłości i wysokiego cholesterolu, pladze obecnych czasów. Pomagają w leczeniu nadkwasoty, która może prowadzić do wrzodów żołądka i dwunastnicy.

Co wpływa na lecznicze właściwości nasion lnu?

Nasiona lnu są bogate w substancje śluzowe, które działają osłonowo na ściany żołądka i jelit, chroniąc je w ten sposób przed szkodliwym działaniem niekorzystnych czynników. Ponadto zawierają niewielkie ilości kwas pruskiego, wystarczającego w sam raz na zabicie szkodliwych bakterii jelitowych. Dzięki wysokiej zawartości śluzów chronią również gardło i oskrzela, przez co mogą być stosowane jako środek łagodzący kaszel.

Jak stosować len?

Len można również stosować zewnętrznie - przykładanie kataplazmów z macerowanych nasion pomaga leczyć owrzodzenia i czyraki, natomiast wyciąg z siemienia lnianego łagodzi skutki oparzeń i uszkodzeń skóry powstałych na skutek działania substancji chemicznych.

Czytaj także:

Łosoś faszerowany - Kasia gotuje z Polki.pl

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
Sara/miesiąc temu
Dla mnie też LenVitol to nr 1! ZAWSZE Z LODÓWKI, MA DUŻO CENNYCH OMEGA-3, DO TEGO JEST SMACZNY. :)
Paula/4 miesiące temu
Ja też jestem wierna firmie Oleofarm :) zaopatrzuję się w ich sklepiku. Szczególnie zadowolona jestem z ich oleju lnianego LenVitol - jest tłoczony na świeżo - jak zamawiam u producenta tro trafia do mnie świeżutki olej, tłoczony kilka di wcześniej. Trzymam go w lodówce zgodnei z zaleceniami producenta by nic nie stało się z cennymi kwasami tłuszczowymi omega-3 :) Nie wierzcie olejom lnianym kupionym z półki sklepowej, gdzie trzymają go w temperaturze pokojowej
Monia/6 miesięcy temu
Ja też uwielbiam len i od dawna wierzę w jego dobroczynne działanie :) melka z oleofarmu to bardzo dobry wybór bo ta firma na oleju stoi - siemię, len do tego olej lniany takze na pewno dobtry wybór
POKAŻ KOMENTARZE (9)