Jak masaż wpływa na nasze ciało?

Masaż jest doskonałym sposobem na zrelaksowanie się i regenerację sił. Doskonale odpręża zmęczony umysł i ciało. Warto od czasu zafundować sobie tę przyjemność – skorzysta na tym i nasze zdrowie, i samopoczucie. Jakie korzyści niesie ze sobą poddawanie się masażowi?
/ 04.06.2013 14:14

Dobrodziejstwo masażu znane jest ludziom od starożytności. Obecnie istnieje bardzo wiele technik masażu. Jedne stosuje się wyłącznie do celów relaksacyjnych, inne zaś są elementem terapii różnych chorób. Dzisiaj, dzięki dynamicznemu rozwojowi fizjoterapii i rosnącej liczbie salonów spa, masaż przeżywa swój renesans.

Dobroczynny wpływ masażu

Masaż ma bardzo cenne prozdrowotne działanie. Wykonanie masażu usprawnia przepływ krwi i limfy, a także pobudza układ nerwowy. Wspomaga usuwanie toksyn skumulowanych w organizmie. Dzięki niemu mięśnie są lepiej dotlenione a metabolizm przyspieszony. Wpływa także na wygląd skóry – staje jędrniejsza i lepiej odżywiona. Masaż poprawia również funkcjonowanie narządów wewnętrznych m.in. poprawia pracę płuc, wspomaga trawienie i ułatwia filtracyjną czynność nerek.

Jak zapewnić maksymalny relaks?

Nieważne , czy masaż jest wykonywany przez profesjonalistę czy bliską nam osobę – ważne, aby towarzyszył mu odpowiedni nastrój. Warto zadbać, aby sytuacja i otoczenie, w którym wykonywany jest masaż, była zgodna z naszymi upodobaniami. Wszystko powinno sprzyjać maksymalnemu zrelaksowaniu się, zapomnieniu o codziennych stresach. Klimat otoczenia może poprawić spokojna muzyka, nastrojowe świece czy przyjemnie pachnące olejki.

Relaks czy pobudzenie?

W zależności od techniki wykonania masażu oraz zastosowania odpowiednich olejków można uzyskać efekt rozluźnienia albo pobudzenia. Użycie do masażu relaksacyjnego mieszkanki olejków esencjonalnych z rumianku, lawendy i neroli wzmocni jego odprężające działanie. Z kolei jeśli zależy nam na masażu energizującym, powinniśmy zastosować naturalne wyciągi z szałwii, róży i jaśminu rozpuszczone w oleju z pestek winogron. Mieszkanka ta działa pobudzająco na receptory skóry i pozostawi ją gładką i elastyczną.

Źródło: materiały prasowe firmy InplusPR

Zobacz także: Rolfing – na czym polega?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA