POLECAMY

Boli cię ucho? Włóż do niego czosnek i zobacz, co się stanie

Czosnek, dzięki właściwościom antybakteryjnym, może pomóc na ból ucha – wystarczy włożyć go do środka. Jak to możliwe?

Marta Nowak / 10 miesięcy temu
Boli cię ucho? Włóż do niego czosnek i zobacz, co się stanie fot. Fotolia

Ta metoda pozornie wydaje się niepoważna i oparta na niepopartych niczym wierzeniach, jeśli jednak przyjrzymy się jej dokładniej, okazuje się, że ma sens. Jak to możliwe, że czosnek włożony do ucha pomaga na ból tej części ciała?

6 naturalnych kuracji na poprawę odporności

Czosnek w uchu – dlaczego może pomóc?

Jak to możliwe, że czosnek „wyciąga” ból? Wiąże się to z jego właściwościami antybakteryjnymi i uśmierzającymi dolegliwości bólowe. Od dawien dawna wiadomo też, że czosnek jest świetną bronią w walce z infekcjami bakteryjnymi – a takie właśnie wiążą się z bólem ucha.

Mówi się też, że umieszczanie czosnku w uchu może też pomóc się zrelaksować, zlikwidować obrzęki, gorączkę i bóle głowy.

Jak to zrobić?

Metoda jest prosta, ale według jej zwolenników naprawdę skuteczna. Jeśli boli nas ucho – co jesienią czy zimą przytrafia się wielu z nas – należy obrać i umyć nieduży ząbek czosnku, a następnie owinąć go w kawałek czystej chusteczki higienicznej lub gazy. Tak przygotowane zawiniątko umieszczamy delikatnie w uchu – nie za głęboko – i pozostawiamy na kilka godzin. Jeśli to możliwe, możemy czosnek zostawić w uchu na noc (musi to być jednak na tyle duży kawałek, żeby nie wpadł do środka!).

Ten sposób jest zalecany tylko wtedy, gdy ucho dopiero lekko zaczyna nas kłuć lub gdy oczekujemy na wizytę u specjalisty – odradzamy stosować go przy dużym bólu lub wtedy, gdy przez dłuższy czas ból nie ustępuje. W takim przypadku konieczna będzie wizyta u lekarza.

Co sądzicie o takich domowych metodach? Będziecie próbować?

5 prozdrowotnych właściwości czosnku niedźwiedziego 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 miesięcy temu
Wypróbowałam przed przeczytaniem artykułu. Bolało, szukałam pomysłu, spróbowałam, ból ustąpił. Ale do laryngologa tez się wybiorę.
/10 miesięcy temu
skad wy bierzecie te brednie,powiedzcie??Czy nikt tyu nie myśli?? Mamy wziąć ZABEK i jeszcze go owinąć.I uwazac,zeby nie wpadl do srodka!!! Do jakiego,czyjego srodka ???Ucho to tylko zagłębienie z membrana z boku od strony mózgu.Nie ma tam zadnego srodka.Poza tym czyje to ma być ucho,ze ew. caly zabek moglby gdzies wpaść?? A tera zdo emritum: czosnek NIE pomoze na bol ucha,poniewaz NIE będzie meic kontaktu z częściami bolącymi. Natomiast od wiekow na bole ucha stosuje się kulke zwineta z lista geranium,kiedys powszechnej w domach i biurach rosliny.