POLECAMY

Leki z dziurawcem na depresję

Leki z dziurawcem działają jak "roślinny prozac"- pokonują depresję łagodną i średnio nasiloną.

Leki z dziurawcem działają jak "roślinny prozac"- pokonują depresję łagodną i średnio nasiloną.

Należy pamiętać, że skuteczne są te preparaty, które zawierają alkoholowy wyciąg z ziela dziurawca, ich podstawowym składnikiem jest bowiem hiperycyna, która rozpuszcza się właśnie w alkoholu. Nastroje depresyjne doskonale łagodzi więc np. Apteczna lub domowa nalewka z dziurawca. Dziurawiec ma silne działanie, dlatego podczas kuracji tym zielem należy zachować dużą ostrożność.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
Dziurawiec - Hypericum lub znany pod angielska nazwa St. Johns Wort dziala jak naturalny prozak. Cieszy sie ogromna popularnoscia na zachodzie. Bardzo dobry polecam w tabletkach lub roztwor do rozcienczania w wodzie. Herbatka nie jest tak efektywna. Nalezy wiedziec ze nie jest wskazane dla kobiet zazywajacych tabletki antykoncepyjne, poniewaz zakloca ich dzialanie.
/9 lat temu
Zgadzam się z tym artykułem. Dodałabym też dziurawieć w tabletkach ziołowych np. Nervomix. Dobrze łagodzi napięcia, a co ważne nie zamula i nie otępia.