Witamina B6

Bierze udział w produkcji białych i czerwonych komórek krwi oraz w procesie syntezy i regulowania białek w organizmie człowieka, związanych z właściwym działaniem układu nerwowego. Ma również spory wpływ na zdrowy stan naszej skóry oraz prawidłowość procesów trawiennych.

Czyli inaczej pirydoksyna.

Bierze udział w produkcji białych i czerwonych komórek krwi oraz w procesie syntezy i regulowania białek w organizmie człowieka, związanych z właściwym działaniem układu nerwWitamina B6owego. Ma również spory wpływ na zdrowy stan naszej skóry oraz prawidłowość procesów trawiennych.

Jak naprawdę wygląda "świeże" polskie powietrze? To wideo przeraża!
Zagrożenia przy niedoborze witaminy B₆
Typowymi oznakami jej niedoboru są napady drgawek, słaba odporność, a co za tym idzie duża podatność na różnego rodzaju infekcje. Bezsenność oraz stan apatii i nadwrażliwości wleką się bez końca. Mogą też pojawiać się problemy ze skórą oraz stany zapalne śluzówki jamy ustnej i nosa.

Gdzie szukać witaminy B₆?
Przede wszystkim jest to marchew, ziemniaki, ryby, białe pieczywo, mleko, kapusta, płatki owsiane, a także niełuskane ziarno pszenicy oraz mięso wieprzowe i wołowe.

mwmedia

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)