POLECAMY

"STOMAlife. Odkryj stomię" – baza informacji i bezpłatne szkolenia

"STOMAlife. Odkryj stomię" to kampania społeczna, której celem jest zwiększenie świadomości pacjentów i całego społeczeństwa na temat stomii.

stomalife

Logo kampanii społecznej STOMAlife

STOMAlife – dla stomików i bliskich

Celem kampanii społecznej „STOMAlife. Odkryj stomię” jest walka z wykluczeniem społecznym dotykającym stomików, przełamanie tabu związanego ze stomią  oraz edukacja pacjentów i społeczeństwa w zakresie faktów i mitów z nią związanych. Misją inicjatywy jest zbudowanie powszechnej akceptacji dla stomików tak by mogli powrócić do normalnej aktywności zawodowej i społecznej.

Organizatorami kampanii są:

  • Polskie Towarzystwo Stomijne Pol-ilko,
  • Fundacja im. dr Macieja Hilgiera,
  • Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita "J-elita".

Zobacz także wywiad z prof. Romualdem Dębskim na temat antykoncepcji i ciąży po operacji wyłonienia stomii:

Kampania została objęta honorowym patronatem Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Naczelnej Rady Lekarskiej, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Klubu Koloproktologii, Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Onkologicznych, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Stomijnych, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Pomorskiego Stowarzyszenia Stomijnego, Prezydent Warszawy oraz Towarzystwa Chirurgów Polskich. Więcej na www.stomalife.pl

Źródło: Materiały prasowe kampanii

Zobacz także: Czy po operacji wyłonienia stomii można zajść w ciążę?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)