Sposoby na wszy

Lekarz radzi, jak skutecznie pozbyć się wesz

fot. Panthermedia
Moja siostrzenica przyniosła z przedszkola wszy. Boję się, że mojej córce też może się to zdarzyć. Co wtedy powinnam zrobić, jakich preparatów użyć? Wiem, że zwykły szampon nie wystarczy.


Porada lekarza:
Ma Pani rację, regularne mycie głowy zwykłym szamponem nie pomoże zwalczyć choroby zakaźnej, jaką jest wszawica. Pasożyty mogą zagnieździć się zarówno w długich, jak również krótkich włosach. Wszy rozprzestrzeniają się bardzo szybko, dlatego walkę z nimi trzeba zacząć natychmiast po stwierdzeniu zakażenia. W aptekach można kupić różne preparaty zwalczające pasożyty. Mają one postać szamponu, płynu lub pianki. Zazwyczaj zawierają silnie działające substancje chemiczne lub składniki roślinne. Niektóre środki są trujące, dlatego głowę trzeba myć tak, aby nie miały one kontaktu z resztą ciała. Potem trzeba z włosów wyczesać martwe wszy. Ostatnio na rynku pojawiły się preparaty w sprayu, które nie zawierają substancji owadobójczych. Środek działa jak silikon – oblepia wszy, które pękają. Po godzinie od zabiegu wystarczy umyć włosy szamponem
i spłukać obficie wodą.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ (8)
Na czym polega badanie trychologiczne?
KOMENTARZE (8)
kamika/4 miesiące temu
na co warto zwracac uwage kupując preparat? są "naturalne" preparaty? czy wszystko to chemia?
Lenka/rok temu
Również jestem za Hedrinem, spryskujesz, czekasz i same wypadają wszy i gnidy. Po co męczyć dziecko myciem śmierdzącymi szamponami, albo octem- porażka. Technika poszła do przodu i takie wszy można zwalczyć łagodnym preparatem takim jak właśnie hedrin raz. Łatwy w użyciu, nie dusi zapachem, bezpieczny dla skóry dziecka i co najważniejsze zwalcza wszy i ich jaja w 15min. Dla mnie najlepszy jaki stosowałam u mojego dziecka.
madzia/rok temu
Hedrin w spray jest rewelacyjny, wystarczy tylko raz spryskać włosy i pozostawić na 15 min. dusi je wszystkie wszy i gnidy, potem już nie wracają. Dla mnie 100% skuteczny.
POKAŻ KOMENTARZE (8)