Seks analny – zagrożenie z tyłu

Seks analny to przyjemność, ale także duże ryzyko. Stymulacja okolic odbytnicy wiąże się z kilkoma zagrożeniami, o których warto pamiętać decydując się na tę formę zbliżenia. Jakie znaczenie ma higiena w seksie analnym? O czym warto pamiętać uprawiając miłość analną?

Seks analny – zagrożenie z tyłu

Pupa to nie pochwa

Warto o tym pamiętać. Okolice odbytu i odbyt znacząco różnią się od pochwy. Pochwa w naturalny sposób dopasowuje się do wielkości i grubości członka. Ponadto, pochwa składa się ze śluzówki, którą pokrywa wielowarstwowy nabłonek, dzięki temu penis łatwiej wchodzi do środka, nie powodując tarć i uszkodzeń.

Pupa nie jest naturalnie przystosowana do penetracji penisem. Odbyt to delikatne miejsce złożone z małych mięśni. Łatwo go uszkodzić, otrzeć i naciągnąć, co prowadzi do utraty napięcia. Poza tym, jelito składa się z pojedynczej warstwy komórek, która dzieli je od naczyń krwionośnych. Z tego powodu znacznie łatwiej o infekcje.

Jakie objawy wskazują na chorą trzustkę? [video]

Seks analny – ryzyko

Uprawiając seks analny, jesteśmy w większym stopniu narażeni na ryzyko zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową – HIV, żółtaczka typu B i C, ameba, chlamydia, E.Coli, wirus HPV, Shigella, wirus opryszczki, Salmonalla i wiele innych. Powód – delikatny nabłonek odbytu. Chcąc zmniejszyć to zagrożenie, należy podczas stosunku używać prezerwatyw. Prezerwatywa pozwala również zmniejszyć tarcie, czyli zmniejszyć ryzyko otarć i zranień.

Seks analny może się również przyczyniać do powstania: szczelin odbytu, wypadania odbytnicy i hemoroidów.

Przeczytaj: Wstydliwe choroby odbytu

Higiena to podstawa

Chcąc uprawiać seks analny, należy zadbać o higienę ciała. Zaleca się korzystanie z prezerwatywy, która w tym przypadku, powinna być grubsza oraz bardziej wytrzymała.

Pamiętajmy, że po seksie analnym nie należy uprawiać seksu klasycznego, dopochwowego. Najpierw należy się dokładnie umyć, włącznie z językiem i palcami. Zasada ta dotyczy obojga partnerów. Jeżeli bakterie odbytu dostałyby się do pochwy, może się to przyczynić do poważnego zakażenia. Stan zapalny pochwy objawia się upławami, swędzeniem i pieczeniem. Groźna jest także sytuacja, gdy bakterie dostaną się do cewki moczowej. Wówczas wywołują zapalenie dróg moczowych, które objawiają się silnym pieczeniem przy oddawaniu moczu.

Przeczytaj: HIV i AIDS a seks

O czym wato pamiętać?

Chcąc cieszyć się z seksu analnego, warto ćwiczyć mięśnie odbytu - napinać je i rozluźniać kilka razy w ciągu dnia. Dodatkowo należy ćwiczyć również mięśnie dna miednicy, co pomaga w trzymaniu moczu, pozytywnie wpływa na przebieg porodu oraz polepsza jakość stosunku seksualnego.

Pamiętajmy, że uszkodzenia odbytu są w większości przypadków efektem brutalnych stosunków analnych. Jeżeli partnerka nie współpracuje, nie ma ochoty na tego typu zbliżenie, jest spięta i mocno zaciska mięśnie, należy przerwać współżycie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/3 miesiące temu
niestety ale powoływanie się na homopedię to nic innego jak powoływanie się na lobby LGBT, wspomnę tylko, że WHO w 2014 roku podała o wzroście zakażeń HIV wśród gejów
/2 lata temu
www.proctoexercises.eu
/2 lata temu
niestety zwieracz odbytu nie jest przeznaczony do penetracji i seks analny po kilku nawet stosunkach osłabia mięsień wskutek czego pojawiają się kłopoty z trzymaniem stolca i gazów, jedyne ćwiczenia które pomagają (autorstwa Johna Kowalskiego) trzeba wykonywać przez wiele miesięcy, aby utrzymać efekty i są trudne do opanowania
POKAŻ KOMENTARZE (1)