POLECAMY

Plastyka pochwy - kiedy się ją wykonuje?

Medycyna estetyczna przeżywa w naszych czasach renesans. Nie omija on ginekologii. Możliwości jeśli chodzi o korekcję wad wrodzonych czy zburzeń związanych z powikłaniami po porodach są coraz większe i warto skorzystać z tych opcji.

Plastyka pochwy - kiedy się ją wykonuje? fot. Fotolia

Coraz większa popularność

W naszym kraju coraz większa ilość ośrodków zajmuje się tego typu zabiegami. Okazuje się bowiem, że oprócz skomplikowanych operacji związanych z obniżaniem narządu rodnego czy nietrzymaniem moczu również tego typu niewielkie, plastyczne zabiegi mogą w dużym stopniu zmienić jakość współżycia i samopoczucie wielu kobiet.

Dlaczego zgłosić się na korekcję warg sromowych?

Kosmetyczna korekcja warg sromowych polega na zmniejszaniu rozmiarów lub zmianie kształtów zewnętrznych struktur narządu płciowego żeńskiego. Kobiety zgłaszają się w celu odbycia tego typu zabiegów z wielu powodów. Zależy im na zmniejszeniu dyskomfortu związanego z wydatnymi wargami sromowymi mniejszymi, co może mieć związek z jazdą na rowerze, intensywnymi ćwiczeniami fizycznymi czy noszeniem zbyt dopasowanych ubrań. Chcą również zmienić wygląd okolic intymnych. Estetyczny wygląd okolic genitalnych poprawia samopoczucie i jakość współżycia.

Przeczytaj: Operacje plastyczne - vademecum

Zabieg na mięśniach pochwy

Waginoplastyka jest procedurą polegającą na przywróceniu anatomii i funkcji pochwy. Podczas operacji lekarz może zmienić układ pochwy i krocza tak, by zacieśnić jej średnicę. Poród, starzenie się czy czynniki genetyczne wpływają na osłabienie siły mięśni pochwy. Jednocześnie osłabia to jakość współżycia i może powodować dyskomfort. Zabieg przeprowadzany jest różnie technicznie, często przy użyciu lasera.

Polecamy: Waginoplastyka lekiem na brak orgazmu?

Hymenoplastyka

Kolejną procedurą w ramach plastyki pochwy jest hymenoplastyka, czyli rekonstrukcja błony dziewiczej.  Wykonanie zabiegu odbywa się w znieczuleniu miejscowym pod okiem chirurga plastycznego i polega na zszyciu strzępków błony. Jeśli są one niewielkie, zaszywa się nawet błonę śluzową tkanek pochwy lub wszywa się sztuczny materiał.

Przyczyny wykonywania tego zabiegu są często związane z problematycznym współżyciem w przeszłości i chęcią odżegnania się od wspomnień.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/2 lata temu
Miałam wykonywany zabieg jakim jest plastyka pochwy, wykonywał go lekarz, którego dane znalazłam na stornie www.ginekologia-plastyczna.pl. Moja pochwa odzyskała dawną sprawność, a ja radość z seksu.
/3 lata temu
Uważam ze jeśli kobieta z tym źle się czuje to powinna poddać się temu mało inwazyjnemu zabiegowi, Komfort życia po zabiegu poprawia się znacznie, a laser Monalisa jest genialnym wynalazkiem jak dla mnie
/3 lata temu
Tu jest wszystko dokładnie wyjaśnione.Jest nawet filmik jak ten zabieg wygląda http://www.elite.waw.pl/laser-monalisa-touch/
POKAŻ KOMENTARZE (9)