Nowa piosenka rapera Gisu –zachęca do oddawania narządów do przeszczepów

gisu o przeszczepach fot. screen ze spotu "Nie daj ciała!"
„Zostań szpiku dawcą, bo dla kogoś, kto umiera, możesz dzisiaj być wybawcą” – rapuje Gisu, czyli Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. Dobry pomysł, by namawiać do oddawania narządów do przeszczepów?
Marta Słupska / 25.10.2016 15:49
gisu o przeszczepach fot. screen ze spotu "Nie daj ciała!"

O niecodziennych działaniach Marka Posobkiewicza, Głównego Inspektora Sanitarnego, pisaliśmy już miesiąc temu – wówczas nagrał piosenkę, w której przestrzegał przed zjadaniem trujących grzybów. Tym razem Gisu, bo tak się każe nazywać, wraca z nowym zabawnym spotem zatytuowanym „Nie daj ciała!”. Cel? Namawianie Polaków do podpisywania karty dawcy i oddawania narządów do przeszczepów!

Organy do przeszczepu będą drukowane

Podziel się narządem

Gisu już nieraz zaskakiwał nas niecodziennymi kampaniami społecznymi, które śmieszą, ale okazują się być skuteczniejsze niż wielomilionowe akcje promocyjne: był już spot o grzybach, szczepionkach i kleszczach, teraz przyszedł czas na kolejny ważny temat: wypełnianie deklaracji woli świadomych dawców dla ratowania ludzkiego życia. Posobkiewicz dedykuje nowy klip profesorom: Relidze, Zembali i Sieńko.

Ze specjalną dedykacją dla ś.p. prof. Zbigniewa Religi. Dedykuję również prof. Marian Zembala, który spędził życie „z sercem na dłoni", prof. Jerzy Sieńko, który skutecznie przywraca filtrację oraz Karolinie Nowickiej, która dzięki dawcy mogła dziś stanąć na ślubnym kobiercu…

– napisał dyrektor Głównego Inspektoratu Sanitarnego na Facebooku.

W naszym kraju wciąż jest za mało dawców, a – jak czytamy na stronie poltransplant.org.pl (Centrum Organizacyjno-koordynacyjnego do spraw transplantacji) – we wrześniu tego roku na przeszczep oczekiwało ponad 1700 osób. Najwięcej chorych czeka na transplantację nerki, serca bądź wątroby.

Czy nowy spot rapera Gisu przekona Polaków do przeszczepów i oddawania narządów po śmierci? Mamy nadzieję, że chociaż w małym stopniu tak!

Życie po przeszczepie - jak kobiecie żyje się z męskim sercem? 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA