POLECAMY

Czy niskie ciśnienie trzeba leczyć?

Jesteś senna, zmęczona i na nic nie masz ochoty? To może być skutek niskiego ciśnienia krwi. Czy trzeba je leczyć? Sprawdź!

Czy niskie ciśnienie trzeba leczyć? fot. Fotolia
Niskie ciśnienie może ospałość, zmęczenie i brak ochoty do jakiejkolwiek aktywności - zarówno fizycznej, jak i umysłowej. Czy jednak jest to powód, aby udać się do lekarza?

Czy niskie ciśnienie trzeba leczyć?


Nie. Niskie ciśnienie powoduje tylko lekki dyskomfort (zmęczenie i senność) i nie szkodzi sercu tak jak nadciśnienie. Aby jednak poprawić samopoczucie, należy pić co najmniej 2 litry płynów dziennie. Najlepsza będzie wysokosodowa woda mineralna. Jeśli spożycie soli w diecie jest niewielkie, warto też dosalać posiłki. Trzeba jednak zachować umiar, pamiętając, by nie przekraczać 2–3 g (łyżeczki) soli dziennie (reszta zawarta jest w produktach, które spożywamy na co dzień). Taka ilość wystarczy, by zwiększyć zawartość sodu w organizmie, a w efekcie podwyższy ciśnienie krwi.

Jak szybko poprawić niskie ciśnienie?


Doraźnie można też wypić filiżankę espresso, jeśli jest się wrażliwym na działanie kofeiny. Kawa najsilniej pobudza osoby, które rzadko po nią sięgają. Ale są i tacy, którzy regularnie piją kilka filiżanek aromatycznego napoju dziennie, nawet wieczorem, i w ogóle nie odczuwają jego działania. By pozbyć się zmęczenia i senności, warto się też więcej ruszać. Aktywność fizyczna przyspiesza krążenie krwi i pobudza organizm. To zaś podwyższa ciśnienie krwi.

Uwaga! Ciśnienie warto regularnie kontrolować, zwłaszcza w okresie menopauzy. Może się ono podnieść nawet u osób, które wcześniej nie miały z nim problemów.

Dowiedz się więcej o przyczynach i leczeniu niskiego ciśnienia z naszego forum medycznego.

Czytaj także:


Na podstawie "Przyjaciółka"

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/9 miesięcy temu
To prawda niskie nadcisnienie jest poodbnie groźne dla naszego zdrowia jak to wysokie ciśnienie, wiem bo mam w rodzinie osobe z wysokim i niskim ciśnienem, warto tez regularbie badac cisnienie by moc okreslic czy jestesmy osobami z wysokim cisnienem czy z niskim ciśnienem, ja mam fajny aparat z diagnosis i nim sobie mierze od niedawna cisnienie, to bardzo wazne by w razie czegoś wiedzieć już dużo wczesniej,
/rok temu
Dobrze mi się spisuje jak na razie ciśnieniomierz Desktop Geratherm. Kupiłem raczej tak dla profilaktyki, żadnego zawału jeszcze nie miałem, ale dobrze od czasu do czasu sprawdzić jak tam krew się pompuje.
/8 lat temu
leczyć, co to znaczy? Zgodnie ze sztuką lekarską medycyny konwencjonalnej jest to łagodzenie skutków, a więc, jak doradzono powyżej-sól i kawa. otóż niskie ciśnienie może być bardzo niebezpieczne,zwłaszcza w nocy, może spowodować niedokrwienie mózgu i zejście z tego świata lub inne skutki (marznięcie,zmęczenie,zaburzenie koncentracji,pamięci). A zatem trzeba leczyć, jak każdą chorobę, odpowiednią dietą, uzupełniać suplementami. Rano koniecznie ciepłe śniadanie. Olej z ogórecznika lekarskiego poprawia nastrój i metabolizm. Miód z pyłkiem,propolisem i mleczkiem pszczelim wzmacnia, dodaje energii i witamin ( sklep.zielarski@onet.eu). Jest w tej chwili dostępny w Polsce amerykański produkt na bazie jagody acai i 18-tu najlepszych owoców świata, najlepszy antyoksydant, źródło witamin naturalnych, zawierający serotoninę, inaczej hormon szczęścia ( tersea6@o2.pl). Jeśli ćwiczenia, to krótkotrwałe i polegające głównie na odpowiednich oddechach. Długie spacery obniżają ciśnienie. Wskazane przebywanie w słońcu, w zimie w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Warto wzmocnić florę bakteryjną jelit Lactobacillus acidophilus . kłaść się na niskiej poduszce, lub nawet na płasko w celu ukrwienia mózgu. Jeśli już ktoś potrzebuje dawkę kofeiny, to wyłącznie guarana, a nie kawa. Wiem coś o tym, bo to była moja przypadłość przez niemal całe życie i nikt mi nie pomógł, pomogłam sobie sama. Na tym tle są niesamowicie silne bóle głowy migrenowe. pozdrawiam wszystkich niskociśnieniowców i "nie dajcie się"
POKAŻ KOMENTARZE (5)