Dlaczego jestem ciągle taka zmęczona i słaba?

Cały czas czuję się bardzo zmęczona. Kiedy wchodzę po schodach, mam zadyszkę. Jest mi ciągle zimno, ale w nocy się pocę. Wstaję rano niewyspana. Brałam już dwa razy jakieś leki na anemię, ale mi nie pomogły.

fot. Panthermedia
Na pytanie odpowiada lekarz rodzinny Dorota Łukaszuk

Takie objawy, jak: ogólne osłabienie, szybkie męczenie się przy wysiłku, poty nocne czy uczucie chłodu, mogą wynikać z różnych problemów ze zdrowiem – niekoniecznie z anemii. Jeśli dodatkowo pojawiają się zaparcia, przybiera Pani na wadze, mimo że nie je zbyt dużo, i jest senna w ciągu dnia, sugeruje to niedoczynność tarczycy. Poczucie ciągłego zmęczenia może występować też przy zbyt wysokim ciśnieniu. Często zdarza się również, że na takie objawy skarżą się kobiety w okresie menopauzy. Dlatego proszę nie leczyć się na własną rękę preparatami, bo to, niestety, nie przyniesie efektu (a nawet może zaszkodzić). Proponuję jak najszybciej pójść na konsultację do lekarza pierwszego kontaktu. On zapewne zleci Pani wykonanie badań podstawowych tarczycy, cukru, kreatyniny. Wskazana jest też kontrola ciśnienia, temperatury ciała i wykonanie zdjęcia RTG klatki piersiowej (być może przyczyną kłopotów są chore płuca). Dopiero po odpowiednim zdiagnozowaniu choroby będzie można dopasować właściwe w tym przypadku leczenie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Na czym polega badanie trychologiczne?
SKOMENTUJ (5)
KOMENTARZE (5)
tyminanek/9 miesięcy temu
Oj chyba każdy przez to przechodził chociaż raz, dla mnie sposobem na taki stan okazały się kąpiele solankowe. Doskonale działają na mój organizm, czuję się po nich świetnie.
Gościówa/rok temu
Skąd ja to znam?:) Także miałam ogromne problemy ze zmęczeniem i niechęcią do czegokolwiek, początkowo lekarz wypisał tabletki na ciśnienie... ale efekt był krótkotrwały, zrobiłam test obciążeń organizmu, więcej można poczytać na dlaczegochoruje.info Okazało się, że mam zasyfiony organizm:/ Ale porozmawiałam z lekarzem, dostałam leki i już jest w porządku. Polecam zdecydowanie.
Mała/2 lata temu
Wiem co to znaczy. Miałam takie problemy rok temu co za tym szło miałam 13 lat. Bardzo łatwo się męczyłam, spałabym cały czas, chodziłam smutna (anemiczna). Moja waga nie przybrała zbyt wiele, ale uciążliwa była to potliwość. Jako młoda nastolatka nie mogłam sobie pozwolić na wiele wycieczek. Teraz nauczyłam się z tym żyć, ćwicząc muszę oddychać przez usta, inaczej od razu jest mi słabo i mdleje, wszystkie badania na tarczycę wyszły negatywnie, pomimo, iż wszystkie objawy się pokazały. Także w całej pewności zgadzam się z powyższym artykułem.
POKAŻ KOMENTARZE (5)