Co ma wspólnego kaszel z żołądkiem?

Jeśli masz kaszel a lekarz przepisuje leki na żołądek

Co ma wspólnego kaszel z żołądkiem?
Wybrałam się do lekarza, bo dokucza mi kaszel. Myślałam, że to jakaś infekcja, tymczasem internista przepisał mi leki na żołądek. Dlaczego?
Bogusława C. z Torunia


Kaszel nie zawsze oznacza infekcję. Jeśli jest raz wilgotny, raz suchy, nasila się w nocy, może być jednym z objawów zapalenia błony śluzowej żołądka oraz refluksu. Choroba polega na nieprawidłowym cofaniu się kwaśnej treści żołądkowej do przełyku, co wywołuje jego podrażnienie. Pacjenci narzekają na poranną suchość gardła i chrypkę oraz niesmak w ustach. Dolegliwości nasilają się jesienią i wczesną wiosną. Lekarz po zebraniu szczegółowego wywiadu może zlecić rentgen klatki piersiowej i konsultację u laryngologa, aby potwierdzić diagnozę. Przepisuje leki zmniejszające kwaśność treści żołądkowej. Ułatwiają one gojenie się błony śluzowej gardła. Może to trwać nawet 2–3 tygodnie.
Na czym polega badanie trychologiczne?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)