POLECAMY

Uwaga, te popularne ciastka dla dzieci są rakotwórcze! Sanepid nakazał wycofać je ze sklepów

Okazało się, że zawierają wysoki poziom akryloamidu…

Marta Słupska / 2 miesiące temu
Uwaga, te popularne ciastka dla dzieci są rakotwórcze! Sanepid nakazał wycofać je ze sklepów fot. Fotolia

Można je dostać w różnych sklepach. Kupowaliście je dotychczas swoim dzieciom?

Wycofana partia ciastek

Państwowa Inspekcja Sanitarna nakazała wycofać ze sprzedaży popularne ciastka Belkorn Biskids 6+. Chodzi o partię numer 171401, o dacie minimalnej trwałości 03/04/2018. Powodem jest to, że ciastka zawierają wysoki poziom akryloamidu, czyli substancji rakotwórczej.

Ciastka Biskids są produkowane w Belgii i także na stronie internetowej władz Belgii znalazło się ostrzeżenie o wycofaniu ich z obrotu. Poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądają.

fot. gis.gov.pl

Wskazana powyżej partia produktu pn. "Belkorn" Biskids 6+ with appleconcentrate, no added sugar, 150 g, nie powinna być spożywany przez konsumentów, szczególnie przez dzieci, z uwagi na stwierdzony wysoki poziom akryloamidu. Produkt można zwrócić do miejsca zakupu lub zniszczyć
– czytamy w komunikacie GIS.

Jeśli macie wspomniane ciastka w domu, koniecznie oddajcie je do sklepu lub wyrzućcie – nie warto ryzykować zdrowiem!

Zamiast tabletki: oto 6 produktów do jedzenia, które działają przeciwbólowo

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 miesiące temu
ja mojej rodzinie podaje zdrowe rzeczy tj. miód wielokwiatowy z CBD + CBDA i syrop konopny z Rokitnikiem . Od pory spożywania (dokładnie rok), nie choruję - nie przeziębiam się, nie mam kaszlu, nie boli nie gardło moje dzieci również Wcześniej notorycznie się przeziębiałam, miałam ogromny katar, który ciągnął się przez dwa tygodnie. Przez ten rok byłam chora tylko raz, ale tego nawet nie można nazwać przeziębienie - kilka razy wydmuchałam nos, bardzo lekko bolało mnie gardło przez jeden dzień. Przyznaję, że konopi nie jem codziennie, wtedy efekty byłyby pewnie jeszcze lepsze, jeżeli chodzi o inne schorzenia. także polecam a te produkty znajdziecie na tej stronie najtańsza wysyłka sprawdziłam :) konopiafarmacja pl
/2 miesiące temu
czasem się maluchom takie pierwsze kruche ciacha kupuje, żeby doznawały nowych rzeczy przy jedzeniu. My też przeszliśmy przez etap kruchych, suchych ciastek. Nie tej firmy.
/2 miesiące temu
Popularne ciastka powiadacie? Pierwszy raz o nich słyszę. Czy one w ogóle są dostępne w Polsce?