POLECAMY

Brokuły dla cukrzyków

Charakterystyczna zielona czupryna, wyrazisty smak i niesamowite właściwości zdrowotne - brokuły z pewnością zaliczyć można to warzywniczej arystokracji.

Charakterystyczna zielona czupryna, wyrazisty smak i niesamowite właściwości zdrowotne - brokuły z pewnością zaliczyć można to warzywniczej arystokracji.

Najnowsze badania dowodzą, że spożywanie brokułów odwraca zniszczenia naczyń krwionoBrokuły dla cukrzykówśnych spowodowane cukrzycą. Wszystko to dzięki sulforanowi, obecnemu w ciemnozielonych kłębach w dużych ilościach, który to wspomaga produkcję enzymów chroniących naczynia i znacząco redukuje procesy degeneracyjne komórek. Już wcześniej udowodniono, że warzywa z grupy głowiastych, do których należy także kapusta i kalafior, pomagają obniżać ryzyko zawału i chorób serca. Ludzie z cukrzycą na dolegliwości kardiologiczne narażeni są pięć razy bardziej niż zdrowe osoby, dlatego brokułowa dieta jest dla nich szczególnie wskazana.

Warto dodać, że brokuły oraz kalafior to także wielcy sprzymierzeńcy w zapobieganiu rakowi prostaty - zawarte w tych jarzynach związku mogą znacząco obniżyć ryzyko zachorowania na tą ciężką męską chorobę.

Naukowcy już pracują nad nowoczesna odmianą szlachetnego warzywa, która zawierałaby o wiele większe stężenie dobroczynnych substancji. Wygląda na to, że niedługo rzeczywiście talerz pełen zieleniny zastąpi nam apteczne preparaty. Póki co, pozostaje rozkoszować się brokułami w nadprogramowych

Agata Chabierska

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 lat temu
Brokuły sa bardzo zdrowe,nawet ostatnio czytalam ze maja duzo zelaza.A ja czesto gotuje sobie je na parze razem z kalafiorkami.