Żel Reumo TERAPIA z mentolem

Reumo TERAPIA – nowy standard leczenia bólu stawów

Reumo TERAPIA – nowy standard leczenia bólu stawów
fot. materiały prasowe

Żel Reumo TERAPIA z mentolem jako wyrób medyczny ma za zadanie leczyć, łagodzić i zapobiegać: bólom stawów występującym w trakcie zmian zwyrodnieniowych, neuralgiom różnego pochodzenia, zespołom bólów pourazowych bez złamań. Jego stosowanie warto rozpocząć również wtedy, gdy jesteśmy po zabiegu wszczepienia endoprotezy dużego stawu, kiedy odczuwamy dolegliwości wynikające z przetrenowania albo reumatycznego zapalenia stawów.
Żel Reumo TERAPIA z mentolem firmy Nes Pharma to nowa możliwość leczenia bólu, również u chorych zmuszonych do zażywania doustnych form NLPZ. Nie naraża chorych na działania niepożądane związane z kuracją działającymi miejscowo żelami i maściami z grupy NLPZ (zawierającymi na przykład ketoprofen, naproxen, diclofenac lub ibuprofen). Jest bezpieczny w połączeniu z innymi lekami.

Jego wyjątkowa skuteczność jest wynikiem synergii działania poszczególnych składników żelu i sposobu aplikowania. Wmasowuje się go w bolące miejsce aż do pierwszych oznak wchłonięcia. Podczas nakładania na skórę nie lepi się i nie gęstnieje.  Jego żelowa, nowatorska konsystencja ułatwia aplikację i wzmaga fizjoterapeutyczne działanie masażu na mięśnie.
W jego skład wchodzą olejki eteryczne  i ich pochodne o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, miorelaksacyjnym oraz regenerującym (goździkowy, eukaliptusowy, anyżowy, tymiankowy, lawendowy, rozmarynowy, kosodrzewinowy, cynamonowy, kubebowy) – skomponowano je tak, aby wzajemnie potęgowały efekt swojego działania.

Unikalny skład żelu oparto na sprawdzonej, ponad stuletniej recepturze opracowanej przez Grzegorza Mendla, twórcę współczesnej genetyki.
Należy dodać, że żaden ze składników żelu nie osiąga stężeń farmakologicznych, jednak wspomniany efekt synergii składu i sposobu aplikacji powoduje pojawienie się pożądanych rezultatów terapeutycznych. Dzięki temu preparat Reumo TERAPIA jest w pełni bezpieczny, można go długotrwale stosować oraz łączyć z innymi lekami.

Żel Reumo TERAPIA należy wcierać kilka razy dziennie (na przemian ruchami kolistymi i posuwistymi), stosując za każdym razem ok. 2-3 cm żelu. Warto stosować preparat również przez kilka dni po ustąpieniu najbardziej dokuczliwych objawów.

Tuba zawierająca 75 g kosztuje w aptece ok. 18 zł.

Żelu nie można stosować na rany z przerwaniem ciągłości skóry. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią albo się nasilą, należy zasięgnąć porady lekarza.

Oceń 3,11 / 19 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz