7 objawów, przy których warto zbadać hormony

Od poziomu hormonów zależy nasze zdrowie, nastrój oraz wygląd. Sprawdź, jakie objawy powinny skłonić Cię do ich zbadania

ładowanie... Badania hormonalne objawy
fot. Fotolia

W naszym organizmie znajduje się ponad sto hormonów – tyle, przynajmniej na razie, odkryli naukowcy, choć nie mają pewności, czy tego typu związków nie ma jeszcze więcej.  A ponieważ połączone są w mocno skomplikowaną sieć powiązań, czasem wystarczy, że niedobór lub nadmiar jednego z nich, by cały porządek hormonalny organizmu został zachwiany.

Zaburzenia hormonalne - skąd się biorą?


To przysadka mózgowa decyduje, ile i jakiego hormonu potrzebuje nasz organizm. Jest hormonalnym centrum dowodzenia kontrolowanym przez podwzgórze. Do przysadki docierają informacje o zapasach hormonów i ich niedoborze. O tym, czy ilość hormonów jest wystarczająca, decyduje właśnie podwzgórze. Czasami jednak organizm nie może sobie sam poradzić z utrzymaniem porządku hormonalnego. Wówczas pojawiają się objawy, które nawet dla lekarza mogą stanowić zagadkę. Dlatego podpowiadamy, na jakie symptomy warto zwrócić uwagę i jakie badania wtedy wykonać.

Dowiedz się więcej o zaburzeniach hormonalnych prowadzących do obniżenia płodności z naszego forum medycznego.

Poznaj 7 objawów zaburzeń hormonalnych, które powinny skłonić Cię do zrobienia badań

Czytaj także:


Na podstawie artykuły zamieszczonego w "Pani Domu"

Badania hormonalne objawy Badania hormonalne - parathormon Badania hormonalne - utrata wagi Badania hormonalne Badania hormonalne
Badania hormonalne Jak dbać o szczęśliwy związek Badania hormonalne
Oceń zdjęcie 11 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
wkoorwiona2013.10.13 22:15
Wyłączcie w piz...u te reklamy! Tej strony sie nie da czytać ani oglądać!
Lidka2013.08.02 08:07
Po pierwszym porodzie miałam problemy hormonalne, nawet zdarzały mi się uderzenia gorąca i problemy z suchością pochwy w trakcie stosunku. Stosowaliśmy z mężem provag żel, który świetnie nawilża i nie brudzi pościeli, żel ułatwiał zbliżenie i łagodził podrażnienia. Po badaniach i zastępczej terapii hormonalnej wszystko wróciło do normy.
Raport specjalny
Oblicz Dni płodne

Podaj pierwszy dzień ostatniej miesiączki

Okres Rok
Miesiąc Dzień
Oblicz